şükela:  tümü | bugün
 • pixies'in girisi sonic youth/bull in the heatherı ile cok benzeyen , frank blackin mukemmel sesle soyledigi sarkılarından. sarkının sonundaki sayıklamalar gozyasıyla bir duvara yaslanmıs aglayan cocugun agzından dokuluyor gibi sade, basını elleri arasına almıs yaslı bir adamın aklı kadar karısıktır. eşsizdir...

  they got a ranch they call
  number fifty-one
  they got a ranch they call
  number fifty-one
  can't see it all
  'less your flying by
  just sitting there square
  baking in the sun
  beneath the sky

  they're gonna put it down
  right on the strip
  they're gonna put it down
  on the vegas strip
  they're gonna put it down
  and step outside
  into the lights
  right outta that ship
  saying hi!

  i was driving doing nothing on the shores of great salt lake
  when they put it on the air i put it in the hammer lane
  i soon forgot myeslf and i forgot about the brake
  i forgot all laws and i forgot about the rain
  they were talking on the 9 and all across the amy band
  across the road they were turning around and headed south with me
  it got so crowded on the road i started driving in the sand
  my head was feeling scared but my heart was feeling free
  the desert turned to mud it seems that everybody heard
  everybody was remembering to forget they had the chills
  then i heard the voices on a broadcast from up on the bird
  they were getting interviewed by some goodman whose name was bill
  i'm almost there to vegas where they're puttin' on a show
  they've come so far i've lived this long at least i must just go and say
  hello
 • son iki dakikasındaki iç çekmeleri ile birlikte insanı duygulandırabilen, pixies'in içli şarkı yapabileceğinin kanıtlarından birisi.. defalarca dinlenir, bıkılmaz.
 • shyamalan 'ın 2008 haziran' da vizyona girecek ve ağustos 2007 'de çekimlerine başlanacak olan yeni filmi. warner bros' tan sonra, şansını bu sefer de fox 'ta deniyor shyamalan.
 • filmde oynaması kesinle$en tek oyuncu $imdilik mark wahlberg. senaryo yine m. night shyamalan ait ve filmde kendisini küçük bir rolde göreceğiz.
 • shyamalan ın bu son filmi ilk duyumlara göre bir felaket filmi olacak. bana sanki lady in the water son filmi gibi gelmişti..bir de film yönetmenin ilk r-rated filmi.
 • güya birileri senaryoyu okumuş da lady in water'dan daha büyük hayalkırıklığına hazır olun demiş. biz onu bu kekremsi tadı yüzünden seviyoruz zaten. her şeye hazırız. hoş, evet, lady in water benim de beklentimin altında gelmişti ama shyamalan'ın filmlerinde "crap" deyip kesip atmak yerine kesin hüküme varmak için biraz daha düşünmek gerekiyor. 'dünyanın sonu' temalı filmde yine insanlara zarar veren gizli bir şeyler var ve yine bir takım mesajlarla karşılaşacağız diye bekliyorum ben.

  edit : evet yanılmışız bu sefer.
 • insanların sebepsiz yere kendi canlarını almalarına başlamasını irdeleyen bir post apokaliptik shayamalan filmi.
  teaser trailer'ına şuradan ulaşılabilir:
  http://www.quietearth.us/…-shyamalans-the-happening
 • the village ve lady in the water 'dan sonra duygusal gerilimi az , prodüksiyonu ve efektleri bol gibi görünen m. night shyamalan filmi . ayrıca teaser da görünen sahneler bir shyamalan filmi için ekseriyetle parlak ve renklidir , bakalım çekim teknikleri açısından bir sürprizle karşılaşacak mıyız..
 • yönetmenliğini m. night shyamalan ın yaptığı bilim kurgu tarzı yeni filmi. 13 haziran 2008 de dünya ile aynı anda canım memleketimizde de gösterime girecektir. fragmanı filmin sitesinde mevcut. konusu 11 eylül saldırılarından sonra abd lilerin kimyasal gazdan zehirlenmeleri korkusu üzerine kurulu gibi geldi*bana. başrollerinde shooter, invincible, the italian job gibi filmlerden tanıdığımız mark wahlberg ile bana göre hollywood un cici kızı zooey deschanel var.

  bekleyelim görelim, belki shyamalan bu filmle biraz olsun eski filmleri hakkındaki eleştirilere bir dur der. bakarsınız altını his günlerini yakalar belli mi olur.