şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
573 entry daha
  • gerçekten beğenerek izlediğim sürükleyici dizi. umarım ikinci sezon güzel olur.
  • (bkz: pitch-black)

zifiri karanlık demekmiş. sayesinde öğrendim.

(bkz: casket)

tabut.

(bkz: gospel)

kısaca incil. aslında incil'i oluşturan 4 kitapta isa'nın hayatını anlatan bölümlerin adı.

--- spoiler ---

eşcinsel kadının yattığı kadınlar ile hava atması ve kendini beğenmiş erkeklerden beter bulunması dizi ile alakalı "herkes her şeyin farkında" mesajlarından biri. kadın yatakta ne kadar iyi olduğundan ve seks süresini cömertçe uzun tuttuğundan bahsediyo. evet cinsellik içeriyor ama sosyal hayata dair verilen mesajları ve göndermeleri seviyorum.

bazen sırat köprüsünde yürümem lazım. yoksa hayat tatsız tuzsuz. "netflix'teki eşcinsellikten bıktım ama garı garıya fena değil" anlayışı için bu dizideki eşcinsel kadının dış güzelliği ve onun seks yaptığı kadının dış güzelliği bir materyaldir. ayrıca da işin ucunda adının "orospu"ya çıkmaması varsa yaptığın seksi kendini öne çıkarmak için kullanabiliyosun.

(bkz: pussy train)

"yanda taş gibi bi garı var eve taş taş garılar getiriyo amk" demekmiş. *

insanlar tepkilerini içi bomboş anlık reaksiyonlarından oluşturmaya meyilli. izlediğiniz şeyler sizi cinsel olarak tahrik etmeyi başarıyosa bıkmıyosunuz. "yeter be bu aşırı eşcinsellik, bu ne seks ya" tepkileri de durumsal. özelden konuşmaya çalıştığınız bi kadının "geçen herifin tekini yatağa attım üstüne çıktım, sen de 1 saat ben diyim 3 saat, kaç kere orgazm olduğumu hatırlamıyorum" dediğini okumak başka, aşık olduğunu kadının bunu başka erkekle yaptığına ucundan dahi kulak misafiri olmanız başka. dediğim gibi memnuniyetsizlik cinsel sahnelerle alakalı değil, size hitap etmeyen cinsel içeriğe sahip olması ile alakalı. konu cinsel istismarla alakasız.

seksten nasıl bahsedip bahsetmeyeceğiniz ve bahsetme yönteminizle alakalı kafanızda bir şeyler yanmıştır umarım.

--- spoiler ---

koca diziden bunu mu anladım? tabiki hayır. daha 2. bölümdeyim. popüler olan üzerinden analiz daha bi tercihim.
6 entry daha