şükela:  tümü | bugün
 • richard brautigan'inla ilk kez tanisilasi kitabi. mutlak bir kaos, yikilmis dengeler ve entropi. beat kusaginin (saolsun 6:45 ) bize ulasan kesif sesi.
 • yazılmış en eğlenceli kitaplardan olsa gerek. brautiganın acid triplerinde boğuşurken ne de yaratıcı olduğunun kanıtı.

  - onu gömmeliyiz ancak bir tabuta ihtiyacımız var; siz tabut yapabilir misiniz?
  - biz tabut yapmayız; onları doldururuz...
 • ilk olarak mart 1979'da şatodaki canavar adiyla hurriyet yayinlari tarafindan yayinlanmistir. turkcedeki ilk brautigan eseridir, cevirmeni nurten arakon'dur.

  kitabi okurken bir yandan karanlikla aydinligin savasina, bir yanda insanoglunun teknolojiyi kopntrol etmeye calisirken nasil onun esiri olduguna bir yandan da uyusturucularin insanlari ne hale soktuguna gondermeler oldugu sonucuna varirsiniz ama yazarina sorsaniz hepsini reddedecektir kesin. alt metin konusunda kasilmadan okundugunda asil tadinin alinabilecegi hawkline monster kesinlikle kimyasallar tarafindan denetlenen bir beynin eseridir...
 • richard brautigan çağdaş amerikan edebiyatının en ünlü yazarlarından biridir. gerçeküstücülüğe varan yanları, çok özgün bir yaratıcılığa sahip oluşu, bütün dünyada yüz binlerce okuru ona bağlamış, "brautigan tiryakileri" oluşturmuştur. "şatodaki canavar" bu büyük yazarın türkiye'de yayınlanan ilk kitabıdır.

  (hürriyet yayınları, arka kapaktan)