şükela:  tümü | bugün
  • roma'nın mitolojik kuruluşundan başlayıp son batı roma imparatoru romulus augustus'a kadar roma tarihini anlatan, şu adresten dinlenebilen bir podcast, anlatım hızı ve aksanı anlaşılır bir dile sahip ayrıca.
  • neredeyse yarisina geldigim, ise gidip gelirken dinlemesi muthis keyifli bir podcast serisi - ortalama 20-25 dakikalik 180 tane bolum var!

sanirim ayni adam bizans icin de yapmis bir tane, hazir eli degmisken osmanliya da bir el atsa keske!
  • (bkz: #72034858)
  • turkiyede siyasete atilmadan once butun siyasetcilere dinlemesi mecburi kilinmasi gereken podcast. niye bugun turkiye olarak bu durumlara dustuk, cumhuriyetin temelleri, yonetim biliminin temelleri, niye bu temellere dinamit koyup tek adam rejimlerine gecince islerin sapa sardigini, niye yonetim mercilerinin 4-6-8 sene gibi zaman ile sinirlandirildigini tarihten ornekleriyle anlatan podcast. tabii simdi biliyorum, hemen kendisini katiksiz orta asyali goren bazi arkadaslarimiz bu kurallarin onlara tabii olmayacagini, kendilerinin modern yonetim biliminden bagimsiz hareket edebileceklerini cunki osmanlinin romali olmadigini soyleyeceklerdir. bunu demeden once bir baksinlar, osmanli padisahinin en onemli unvaninin kayser-i rum yani sezar oldugunu unutmasinlar.