şükela:  tümü | bugün
  • mantıksız bulduğum ve fragmanı sonrası izlememe kararı aldığım vasat film. çok saçma lan ejderha falan var, çocuk mu kandırıyosunuz herkes ejderha diye bişeyin olmadığını bilir. olsaydı bilim adamları kemiklerini bulurdu.
  • empire dergisinin bu ayki sayısında yayımlanan röportaj türkçe olarak kayıp rıhtım tarafından çevrilmiştir: http://www.kayiprihtim.org/…pire-dergisi-roportaji/
  • fragmanı sonrası beklentiyi düşürmek gerektiğini acı bir şekilde fark ettiğim filmdir.

--- spoiler ---

cgi afedersiniz ama bok gibi. fragmanda zaman zaman bilgisayar oyunu izliyormuş gibi oluyor insan. umarım filmde de aynı şeyi hissetmem.

smaug'u görmeyeydim keşke. bir dragon olarak hiç olmamış. merlin'deki ejderha bile daha iyiydi mk.

legolas'ın yüzüne böyle tövbe estağfurullah bir şey olmuş. kalitesiz lens mi kullanmışlar ne etmişler bilemedim gözler de protez gibi.

tauriel olarak güzelsin, hoşsun ve çok zaağrifsin evangeline lily ama bir arwen değilsin. üzgünüm.

gandalf reyizi yeniden görmek çogüzel.

--- spoiler ---

tüm bunlara rağmen tabi ki gözüm yollarda beklediğim filmdir.
  • şu "cgi" denilen yeni nesil filmlerin lanetinden mümkün olduğunca uzak durmasını umut ettiğim film. gerçi son yayınlanan görüntüler bu konuda çok iç açıcı değil.

konu, derinlik vs. bakımından doğal olarak boy ölçüşmesini beklemiyoruz, malzeme belli sonuçta ama gerçekçilik konusunda lotr'un çok aşağılarında kalmıştı ilk film. iyice çizgi filme çevirmez umarım pj bu sefer.

bu noktada pj'ye kişisel notumu da iletmek istiyorum: kardeşim herhangi bir canlı bir tahta parçasının üzerinde metrelerce boşluğa düşerse mutlaka zarar görür, bizim cücelerin burnu bile kanamıyor ama; yapma bunu.

kendi sesimin gazına geldim editi: bak kardeşim diyorum! ona göre.
  • smaug kadar beorn 'un ayı halini de görmeyi merakla beklediğim ve bu karakterlerin perdeye aktarılmaları konusunda inanılmaz umutlu olduğum film.
    özellikle cgi ile başarılı bir şekilde yaratılmış , uçan , ateş soluyan ve yıkım getiren bir smaug görmek istiyorum.

yıllar sonra çekilmesini umduğum dragon lance ve hatta death gate cycle için de güzel ön seyir olur uçan bir ejderha görmek.

yazdığım 1000. entry tüm saygı ve minnetimle , tolkien'in bizlere bıraktığı orta dünya ile birlikte peter jackson'nın ellerinde hakkıyla perdede can bulan the hobbit the desolation of smaug ve hayatımda önemli yerleri olan fantastik evrenlerden weis ve hickman imzalı diğer iki dünya olan dragon lance ve death gate cycle için gelsin
  • ejdarha dilinden haberi olmayanlar tarafından bok atılan tolkien şaheserlerinden sadece biri.
  • inanılmaz bir sabırla beklediğim film. yüzüklerin efendisi'nden sonra ilaç gibi gelmiştir bünyeye. imaxla izlemek ayrı bir keyiflidir. en sevdiğim tarafı ise çoğu detayı atlamamaları.
  • olaya heyecan katmak icin legolas transfer edilmis. bir de hanim kiz eklenmis. ne alaka demeyip izlemek lazim galiba...
  • kitabı okurken, kuyutorman'da oldukları bölümlerde, bir yerlerden legolas çıksa diye beklemiştim hep. film bu beklentimi karşılayacağı için o kadar mutlu oldum ki hiçbir yapaylık umrumda değil. tek isteğim smaug'un çok korkunç gösterilmemesi, seviyorum keratayı :(
  • aralık aşkını kabartan , dört gözle beklediğim sevdiceğim film .