şükela:  tümü | bugün
  • epica'nın 1 ekim 2016 tarihinde çıkması beklenen yeni albümü. o akordeonla ne yapmışlar görelim bakalım.

edit: tarih 30 eylül olarak değiştirilmiş.
  • albümden universal deathsquad isimli şarkılarının sözlerinin yer aldığı video yayınlandı.
  • ıtunes'da yayınlanan ve çoğu youtube'a düşen albüm. 3 adet single'ı yayınlanmıştı.

(bkz: universal death squad)
    (bkz: edge of the blade)
    (bkz: a phantasmic parade)

şarkı listesi şu şekilde:
    01. eidola
    02. edge of the blade
    03. a phantasmic parade
    04. universal death squad
    05. divide and conquer
    06. beyond the matrix
    07. once upon a nightmare
    08. the cosmic algorithm
    09. ascension - dream state armageddon
    10. dancing ın a hurricane
    11. tear down your walls
    12. the holographic principle - a profound understanding of reality

henüz yorum yapacak kadar dinlemedim ama ascension - dream state armageddon dibimi düşürdü şimdiden.
  • 1 ekim 2016 itibarıyla albüme adını ve hakkını veren epica şarkısı.

işim-gücüm varken alttan açtım, kulağıma ekşisin bakalım nasılmış bu şarkı dedim... çok iyi lan...

dünyanın en iyisi kabul edilen bi thrash metal grubu, bu şarkıdaki armonilerle kocaman bir albüm yapabilir. herkes de yer.

bu albüm kafamıza kafamıza vuracak. çok belli.
  • epica'nın birbirinden güzel şarkılar barındıran yeni albümü.

özellikle tear down your walls loop'a alınıp saatlerce dinlenebilir.
  • metal dünyasının büyük bir çoğunluğunun zaman ilerledikçe afedersiniz yarrak gibi albümler yapmasına rağmen, epicanin bu furyaya ikidir katılmadığının kanıtıdır. tabii ki ne bu ne de quantum enigma, bir the divine conspiracy etmese de requiem for an indifferent kadar korkunç olmayan, iki senede bir heyecanımızı bastıracak kadar başarılıdır.
  • her bir şarkısında, marş dinlerken hissedilen "allah allah" modundan ameno moduna geçirten fantastik epica albümü. içte tutması imkansız marş gazını verip verip aniden ninni moduna bağlayan, sizi de bulutlar üstünde seken kuzuymuşçasına hissettirebilen, uyumsuzluğun sonsuzluğa varıncaya dek dinlenilesi hali.

asil duyguların grubusun epica.
  • a phantasmatic parade şarkısı oldukça güzel olmuş