şükela:  tümü | bugün
 • maggie gyllenhaal'un sundance channel'da yayınlanacak olan 8 bölümlük politik gerilim mini dizisi.

  http://www.hollywoodreporter.com/…dance-mini-576534
 • dizi israil-filistin meselesine ekonomik çözüm bulmaya çalışan siyonist bir silah tedarikçisinin kızının hikayesini anlatıyor. konu israil-filistin olunca istihbarat örgütleri de bol bol dizide yer alıyor. ilk 2 bölümünü izlediğim dizinin havası bana john le carre romanlarını hatırlattı.

  yayınlanma zamanın israil'in gazze saldırlarına denk gelmesi de diziye dikkatleri çekecektir.
 • 3 temmuz'da bbc two'da, 31 temmuz'da da sundancetv'de gösterime giren mini dizi. yazan ve yöneten: hugo blick

  oyuncular: maggie gyllenhaal (vanessa "nessa" stein), andrew buchan (ephra stein), stephen rea (sir hugh hayden-hoyle), lubna azabal (atika halibi), janet mcteer (dame julia walsh), katherine parkinson (rachel stein), tobias menzies (nathaniel bloom), eve best (monica chatwin), yigal naor (shlomo zahary), genevieve o'reilly (frances pirsig), lindsay duncan (anjelica, lady hayden-hoyle)
 • maggie gyllenhaal olduğu için izlemeye başladığım, ancak gizemli ve insanı düşünmeye sürükleyen olay ve karakter örgüsü sebebiyle devamını getirebildiğim dizi. bantmag'e tavsiyesi için teşekkürü bir borç bilirim.
 • an itibariyle bloomberg tv de maggie gyllenhaal bu dizideki rolü ve diğer şeyler hakkında konuşuyor. diziyi indirelim bakalım.
 • kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. senaryo kurgu ve oyunculuklar harika. sinema tadında bir mini dizi. maggie gyllenhaal adeta döktürüyor. oy verirken hakkının yendiğini düşünüyorum. bu dizi 1 puanı hak etmiyor. olaya bölgede ki savaş gözüyle bakmak saçma!
 • israil-filistin meselesini ingiliz istihbaratı ve silah tüccarı bir babanın barış için çabalayan ve ekonomik olarak bölgeyi kalkındırmak isteyen yahudi iki kardeş özelinde anlatan oldukça güzel dizi. daha önce de belirtildiği üzere dizi, tek suçlunun israil ya da filistin olmadığını, bölgede etkisi olan tüm güçlerin (abd-israil-radikal filistinliler, ingilizler vb) bu kirli savaşta parmağı olduğunu belirtiyor.
  dizi ile ilgili kişisel tavsiyem ise, ilk 3 bölüm oldukça ağır işlendiği için sıkılabilirsiniz, sabredin. tüm sorular 4. bölümden sonra cevaplanmaya başlıyor ve dizideki heyecanın yükselen ivmesi final ile tavan yapıp son buluyor.
 • homeland'in gariplesen ve sacmalasan senaryosuna karsi, belki de bir mini dizi olmasi nedeniyle, daha rahat izlenebilir ve siradisi bir hikaye sunan ingiliz dizisi. oyuncular basarili, olay kurgusu surukleyici, ama tabii ortadogu'daki catisma ve sorunlari tek bir dizinin kendine ozgu perspektifiyle bagdastirmak zorunda degiliz.
  londra'dan israil ve filistin'e, amerika'ya uzanan bu mini dizide, farkli gizli servislerin mucadelesini ve isbirliklerini, bu sirada ezilen veya hayatta kalma mucadelesi veren zengin, aktivist, emeklilik esiginde farkli insanlarin uzerinden izliyoruz. son bolume kadar tam olarak kim kimle ne yapacak veya yapmis anlayamiyoruz. ailesel dostluklarin gecici, istihbarat desteginin degisken, kisisel guvenirligin guvensiz oldugu bu ortamda, guvenlikli yasam odasina her gece kendini kapatmak zorunda kalan o zengin ve azimli genc kadin hikayenin odagindayken, cevresindekilere yardim ve kendi sirlarini koruma cabalariyla surekli farkli mucadeleleri ayni anda surdurmek zorunda kaliyor.
 • --- spoiler ---

  "evrende var olan atom kadar, satrançta olasılık vardır. ama bence ortadoğu'yu hesaba katmamış olmalılar.''
  --- spoiler ---
 • serbest çağrışım *: anırabilen kadın.