şükela:  tümü | bugün soru sor
19 entry daha
  • yıllardır izlediğim en başarılı dizidir. oyunculukları,konusu,senaryosu,müzikleri ile gerçekten beni hayran bırakmıştır kendisine.
    dizi:israil,filistin,ingiltere ve amerika arasında mekik dokuyan olayların ortasında ingiliz vatandaşı bir yahudi kadının yönettiği şirketin israilde yapılacak olan proje ihalesiyle başlar. söz konusu şirket israil için yıllarca silah üretmiş bir şirket iken şirket sahibi baba araplar tarafından suikastle öldürülür. yıllar sonra çocukları başa geçer ve şirketin yönünü iletişim sektöründe çalışan ve sosyal hizmetler yapan,bir nevi araplar ve israilliler arasında barış zemini oluşturmaya çalışan bir vizyona çevirirler.
    dizi ihalenin arap bir işadamına verilmesiyle başlar ve nessa stein israil ingiliz ve amerikan istihbaratı arasında dönen oyunların ortasında kalır ki arap terör örgütlerinin de gözardı edilemez önemli bir rolü vardır bu oyunlarda.
    diziyi başarılı yapan gerçekten zekice bir senaryoya sahip olmasıdır,akıllı birisine çok şey sunabilir. istihbarat örgütleri arasındaki sırlar,geçişler,kimin kime ne yaptığının gerçekten çok karışık olması ve gerçeğin hiçbir zaman basit ve düz bir yanıtının olmaması izlerken sizi şaşırtacak ve büyüleyecektir.
    özellikle stephan reanın oyunculuğu ve rolü müthiştir. soundtrack o kadar harika ki beynimde yankılanmakta.