şükela:  tümü | bugün
 • tv tarihine iğrençliğiyle geçmiş x files 2. sezon bölümü.
  new jersey kanalizasyonlarında gezinen yarı kurtçuk, yarı insan * bir darin morganı bünyesinde barındırır. bölümü gönül rahatlığıyla izlemek sağlam bir mide gerektirir.iğrenç olmasına iğrençtir ancak dördüncü sezon bölümü home kadar rahatsız edici değildir.
 • (bkz: gwoemul)
 • stephenie meyer'in son kitabı
 • turkce'ye gocebe adiyla cevrilmis son stephenie meyer kitabi. konusu soyledir; ` : copy paste`
  dünyamız görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. insanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de, zihinleri ele geçiriliyordu. neredeyse herkes teslim olmuştu.geriye kalan "vahşi" birkaç insandan biri olan melanie, yakalandığı zaman sonunun geldiğine inanır. göçebe, melanie'nin bedenini alan "ruh", yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmıştır: baskın duygular, hislerin yoğunluğu, çok canlı olabilen anılar… ama göçebe'nin beklemediği bir zorluk vardır: bedeninin önceki sakini zihninden vazgeçmeyi reddeder.göçebe, melanie'nin düşüncelerinin derinlerine inerek geri kalan insanların nerde olduğunu öğrenmeye çalışır. ama melanie'nin zihninde tek görebildiği, sevdiği adamın, hâlâ saklanan bir insan olan jared'ın hayalidir. bedeninin arzularına direnemeyen göçebe, yakalamak zorunda olduğu bu adama karşı özlem duymaya başlar. dış güçler, göçebe ve melanie'yi, aslında istemeseler de, ortak bir hedefte birleştirir ve birlikte sevdikleri adamı bulmak için tehlikeli ve sonu belli olmayan bir macera için yola koyulurlar.zamanımızın en çok ilgi uyandıran yazarlarından biri olan stephenie meyer, aşkın direnci ve insan olmanın asıl anlamını anlatan, unutulmaz ve heyecan dolu bir romanla yine sizlerle beraber.
 • twilight serisinden daha başarılı bulduğum, henüz yarısında olmama rağmen çevirisi de daha düzgün olan kitap.

  spoiler
  yazar farklı evrenleri anlatırken bazı yerlerde birazcık saçmalamış
  bir de yazarın kendini habire feda etmek isteyen yaşı genç kadın karakterleri olmasa çok daha iyi olacakmış.
 • twilight serisinin ilk kitabından kötü, son kitabından iyi, klasik ama konu itibariyle güzel bir stephenie meyer kitabı.
  --- spoiler ---
  stephenie ablamız twilight serisinde yaptığı gibi bir karaktere iki tane taş erkek vererek baş karaktere harem kurdurtmuş, olayları bir türk filmi edasıyla mükemmel bir mutlu sonla bitirmiştir. ayrıca xfiles, star wars, star trek ve çeşitli stephen king eserlerinde karizmaları ve vahşetleriyle ciro yapmış uzaylıları sevgi pıtırcıkları haline getirmiş, ayrıca dış gezegen isimleri ve halklarında (yunus, deniz yosunu, ayı) sıçmıştır. ama yine de sarar, ian'a aşık ettirir insanı. ah ulan ah...
  --- spoiler ---
 • filminin yapılması kesinleşmiş roman..
  http://perezhilton.com/…hor-gets-another-movie-made
 • joon-ho bong yönetmenliğinde güney kore'de çekilmiş olan 2006 yapımı bir bilimkurgu filmi olan gwoemul adlı filmin ingilizce çıkış adı. çeşitli akademi ve film festivallerinin**** çeşitli kategorilerinde**** kazandığı 18, aday olduğu da 13 ödül bulunmaktadır. şahsi kanaatim de filmin gerçekten de görsel efekt ve oyunculuk açısından güzel olduğu yönündedir. ha ama ne böle yaratık maratık çok saçma diyenlerdenseniz sizi sarmayacağını önden belirteyim. zaten türünden de (bkz: bilimkurgu) anlaşılacağı üzre filmde çok da bi mantık aramamak lazım. lakin izleyicide yaratmayı başardığı heyecan ve gerginlik açısından başarılı bi eser.
 • melanie stryder karakterini saoirse ronan'ın canlandıracağı film projesi.
 • stephenie meyer'ın twilight serisine beş basan ama devamını yazmak yerine o kıytırık twilight sagasını yazmayı tercih ettiği kitaptır.
  ilk başlarda kafa karıştırsa da bir süre sonra her şey aydınlanır ve ne olduğunu anlamadan kitabı yaldır yaldır okumaya başlarsınız. sonunda bittiğinde "eee bu kadar mı?" travmasına bile girmeniz olasıdır.*
  filmin üçleme şeklinde yapılacağı ve tek kitaptan üç filmlik malzeme çıkmayacağı düşünülürse ister istemez insan devamının geleceğine inanmak istiyor ama üstünden o kadar zaman geçmişken yazar mı meyer, bence yazmaz...