şükela:  tümü | bugün
  • moğol bir rock grubu. 9gag'te dolaşırken rastgeldim.
    şöyle acayip gaz, muhteşem bir parçaları mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=jm8dcgim6yc

(bkz: hömey)
    (bkz: throat singing)
  • youtube'da boş yaparken az önce denk geldiğim, yuve yuve yu parçası ile kalbimi çalmış gruptur. şu an salgı fazla testosteronu sakalımdan sıkıp bardağa dolduruyorum.

tuvan throat singing was the original brutal vocal, hell yeah.
  • (bkz: hassak)
  • az önce denk gelenleri sık olan grup. tuvalıların geleneksel müziğini de andırıyormuş. güzel
  • wolf totem şarkısı o kadar siker ki resmen orta asya'dan avrupa'ya fetihe çıkası geliyor insanın. gerçek heavy metal bu değilse nedir çok merak ediyorum.

o değil de herkesin youtube'unda tavsiye edilenlerde bir anda çıkması cengiz han'ın geri dönüşünü mü müjdeliyor? tarihçiler ilgilensin.
  • yuve yuve yu şarkılarındaki at sesi çıkaran enstrümanın ismini merak ettiğim grup.
    şarkı bağımlılık yapabilir.
    (imla editiyle birlikte enstrümanın ismi erhu imiş.)
    edit2: erhu teknesi daha küçük olan versiyonu. enstrümanın ismi morin khuur.
  • the wolf totem klibinden fena halde gaza geldiğim rock grubu. fakat maalesef iki single çıkartmışlar henüz, albümlerini dört gözle bekliyorum. bu sırada benzerlerini bilenler yeşillendirirse sevinirim.
  • wolf totem parcasi gayet guzel olan grup. yalniz takildigim nokta motor gang temasinin direkt olarak amerikan kulturunden alinmis olmasi. buna gerek yoktu. onun yerine orta asya ati temali bir klip cok daha yakisikli olurdu.
  • kılıç kuşanıp küffara yürüme isteği uyandıran gaz parçalara sahip grup.
  • an itibariyle gülşah güray tarafından tanıtılmış ve 2 gündür günün şarkısının seçildigi grup.

programa bağlanan ahmet yeşiltepe'nin verdiği bilgilere göre tuva türkleri tarafından üretilmiş gırtlak şarkısı (throat song) söylüyorlar.

sağa çekip şarkıyı dinledim ya la sabah sabah.