şükela:  tümü | bugün
  • mystic riverla beraber bu sezonun en agir filmlerinden. antony hopkins yine her yonuyle hayran birakiyor kendine. ama baska hic bir filminde the human staindeki kadar cok caresiz gordugumu hatirlamiyorum kendisini. nicole kidman ise umursamaz guzel, acilarin kadini, hem cok itici, hem cok cekici.. antony hopkinsle muthis bir onscreen chemistyleri oldugunu soyleyemiycem, ama 70 yasindaki adami soyup, nicole kidmanla yataga sokanlara, ve antony hopkinsin kendisine helal diyorum.

film insani genetik hakkinda dusundurup, takdir-i ilahi karsisinda caresiz birakiyo dogrusu. zenci bi cift filmden cikarken, beyaz bi cocugumuz olsa napariz der gibi bakiyordu. tanri hepimizi irkciliktan, irkcilardan korusun.
  • philip roth'un kitabi, simdi film olarak cikti.
  • bu filmdeki flashbacklerde anthony hopkins in genc halini wentworth miller isimli aktor oynar.
  • ilk basta pek güzel seyler bekleyerek yaklasmasam da, sonucunda pek güzel seyler düsündüren bir film.anthony hopkins gercekten döktürüyor ve tabi nicole kidman da aynı sekilde. özellikle flashbacklerde insanın icinde bir yerlere dokunan sahneler mevcut. sürükleyici ve oldukca basarılı bir film.
  • " ...you are white as snow but you think like a slave"
  • son zamanlarda vizyona giren en basarili filmlerden. nicole kidman hic degismiyor. her filmde tarz hep ayni. buna ragmen izlenebilir filmlerden. antony hopkins amcanin gozlerinden operim.
  • (bkz: spook)
  • kotu deseniz kotu degil iyi deseniz iyi degil. uzun zamandir beni bu kadar iki arada bir derede birakan film izlemedim. zira tam film b.ktanmis diyecekken cok guzel bir sahne ortaya cikiyor perdede, laf agzinizda takiliyor. tam cok guzel diyecekken, konu oyle noktalara gidiyor ki kopuyorsunuz filmden. zannimca tum sorun kitabin senaryolastirilmasi asamasinda olmus. zira bazi kitaplar var ki film cikmaz onlardan. cok ustun bir yetenek gerekir. bu filmde bunun eksikligini ziyadesiyle hissettim; oyunculuklarda ise koskoca hopkins'in karsisinda ondan cok cok daha iyi bir nicole kidman var. sonucta filmden akilda kalan en muhim sey de nicole'un oyunculugu oluyor. kariyerinin zirvesinde, filmleri taclandiriyor.
  • güzel bi film,güzel,güzel,gidilsin,gorülsün,etkileyici muzikleri var ayrıca...
  • filmdeki dans sahnelerinde, geri planda cry me a river sarkisi calarken gozlerden iki damla yas suzulmesine neden olabilecek film.