• evlerden ırak berbat film. içinde milisaniye, fiber kablo ve borsa ifadeleri zilyon kez geçiyor diye çok akıllıca ve sürükleyici bir film olduğunu sanmamız beklenmiş sanırım.
    kendini çok akıllı sanan ama sandığıyla kalan dandik bir anlayışın ürünü bu yapım. adam ankesörlü telefondan sadece üç-dört tuşa basarak kadının milyonluk sistemini çökertiyor ayy ne büyük senaryo numarası! insanlar bıdı bıdı bir şeyler konuşıyor ya hah işte biz ne döndüğünü anlayamıyoruz bile.
    bu filmden gerçekten nefret ettim.
  • 2018 yapımı (bkz: kim nguyen)'ın yazıp yönettiği uzun metraj film.

berbat bir film değildir. biraz tempo sorunu olduğu söylenebilir. konusu itibarıyla biraz dar bir hedef kitlenin ilgisini çekmesi normaldir. borsaya falan bağlayıp para kazanma hırsıyla konuyu cazip kılmaya çalışmışlar ama hikayenin o tarafı biraz sığ kalmış. haliyle çok teknik tarafa da eğilememişler - hem neden eğilsinler ki - kendi halinde vasat bir film çıkmış ortaya. ancak yine de izlediğime pişman olmadığım bir film. farklı bir konusu var çünkü.

özellikle it sektöründe çalışanlar bu tarz filmlere daha fazla ilgi duyuyorlar. hala (bkz: data communications) dersini verememiş bir uzatmalı mühendislik öğrencisi olduğum için bana eğlenceli geldi konusu. genel olarak son kullanıcıların sadece (bkz: cs go) ve (bkz: dota 2) oynarken fark ettiği ms değerinin ne kadar önemli olduğu konusunda ufuk açıcı bir film.

(bkz: jesse eisenberg) sana laflar hazırladım bro. (bkz: the social network)'ten beri sürekli mark zuckerberg'i oynuyorsun. bi sal artık şu adamı. anladık zeki ve hızlı konuşan girişimci rolu yapabiliyorsun.

bu arada film adını sinek kuşundan alıyor. sinek kuşu kanadını 16 milisaniyede bir çırptığından böyle bir isim koymuşlar söz konusu projeye.

6.5-7/10
  • güzel film, biraz ağır tempolu da olsa seyredilebilir film.

--- spoiler ---

bizim koder anton hapse düşüp karısı ziyarete geldiğinde karısının adama hiç güvenmediğini görünce adamın yerine ben içerledim. yani bir kadın kocasına hiç güvenmez mi adam masum olamaz mı?

film 'bence ' beklenmedik bir şekilde başarısızlıkla bitiyor.
    sonda arazisini izinsiz kullandıkları adamlardan özür dilemek için gitmeleri, sondaki diyaloglar paranın her şey olmadığını anladıklarını gösteriyor.

--- spoiler ---
  • kadrosunda alexander skarsgard, salma hayek gibi isimleri de barındıran, kanada-belçika ortak yapımı bir film.
  • fiber optik kablo döşeme filmi.

evet evet tüm gürültü patırtı bunun içindi.

salma hayek de kadın patron rollerine iyice alıştı.
  • "dümdüz bir hatta fiber optik kablo nasıl döşenir" sorusunun cevaplandığı kötü film.
    bankacılık, borsa ve teknolojik zımbırtılara dair teknik terimlerin kullanıldığı filmleri asla sevmedim. belki bu film bu düşüncemi yıkar dedim ama olmadı. film boyunca hiç sağa sola sapmadan 2000km'lik fiber kabloyu nasıl döşeyeceklerini izliyoruz.

filmi izlemeden başta bahsettiğim soruya cevap almak isterseniz el cevap:
    --- spoiler ---

yer üzerine 2 haftada baz istasyonu kurarak daha ucuza, kolay ve hızlı şekilde yapabilirsiniz.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap