şükela:  tümü | bugün
  • tatilinizi kaş'ta geçiriyorsanız ve tekne turuna çıktıysanız mutlaka kaleköy'e de uğrarsınız. işte kaleköy'e gittiğinizde ev yapımı dondurma yemeniz gereken yer the i am here cafedir. karadut, limon, şeftali, fındık, nane limon, keçiboynuzu pekmezi, frenk inciri, incir, muz ve daha aklıma gelmeyen bir çok çeşit. türk kahveleri ve limonataları da nefis ama dondurma yediğinizde aklınıza bunlar gelmeyebilir. dondurma sonrasında mutlaka tatlarına bakınız. mustafa abi veya mevlüt "gerçek ev yapımı dondurma burada, bizim dondurmalarımız pastane mamulü değil" diyerek sizleri davet ederken tamamen gerçeği söylüyorlar. zaten gidip dondurmalarını tattığınızda onlara ve bana hak vereceksiniz. adını sormayı unuttum ancak dondurmaları mustafa abinin eşi hazırlıyormuş ( saliha abla bu güzel lezzetler için teşekkürler). ellerine sağlık, ellerinin lezzeti yaptıkları her şeye tat katmış. yazılacak çok şey var ama gidip dondurmalarını tattığınızda az bile yazdığımı göreceksiniz.

    dondurmaların çeşitleri değişebiliyor ama lezzet hep üst düzeyde. kaş merkeze de bir yer açmayı düşündüklerini duydum. umarım doğrudur.
  • yolu kekova'ya düşüp kaleköy'e uğrayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken mekan. 6 top dondurma diye mekana oturup ikramlarla beraber 10 toptan fazla dondurma yeme keyfi paha biçilemez. favorilerim frenk inciri, nane limon ve muz. şiddetle tavsiye ederim.
  • harika manzarası, fotoğraf çekimine düşkünler için ayrı bir bahçesi, güleryüzlü sahipleri ve lezzetine doyulmaz dondurmalarıyla kaleköy'ün en güzel mekanı. her gelişimde üç top yiyeceğim dedikten sonra bir de şundan birnde şundan derken on topun üzerinde yiyip ayrılıyorum.
  • bugün kaleköy gezimizde uğradığımız ve iyi ki de uğradık dediğimiz mekan. öncelikle manzara efsane fakat ondan daha efsane olan şey dondurmalarıydı. her çeşidi denedik, söylemediklerimizin hepsini ise sırayla ikram ettiler. hepsi efsaneydi ama kendi sıralamamı yazacağım. şeftali, muz, nane limon, frenk inciri, nar başta olmak üzere hepsini aşırı özleyeceğim. alican kardeşe de ilgisi ve ikramları için teşekkürler.