• amk elektrikler kesilsin karanlıkta oturun daha iyi öle bi dizi
  • yarışma olmayan survivor. acun da yok.
  • gizemli bir adaya düşüp, esrarengiz ada isimli kitabı kumsalda bulup, şöyle bir bakıp atan bir adet salağın olduğu dizi.

netflixin amacına uygun, sürükleyici, yapay zeka yada beyin mevzuları bir de geçmişteki sağlam dizilerin, sağından solundan bir şey katıyorlar. bu kadar. kalite bekleme diziden. zaman öldüren, izleten bir mini dizi.
  • diziyle ilgili eleştirecek milyon tane şey bulabilirsiniz. hepsinde haklısınız. fakat yüzeyi aşıp biraz kazdığınızda size hiç mi bir şey anlatamadı? zihninizdeki adalet kavramına tek bir soru işareti bile bırakmadı mı? evet, toplumun geneline bir soru işareti oluşmamış. o yüzden imdb 4.4. siz de mi yüzeyde kaldınız?
  • kendi kendimle tartıştığım dizi.

iç ses1.. olm çok sıkıcı lan..

iç ses2.. niye izliyosun o zaman..

iç ses1.. çünkü hayatım daha sıkıcı...

iş bu entry bölüm 2 ve 13. dakikadan girilmiştir.. amk netflixi..

edit: o ara kendimi alkole verdim ve izlemeyi bıraktım. alkol bazen dostunuz olabilir :)
  • --- spoiler ---

tamam kelepçeniz yok da, bir koli bandı da mı bulamadınız, güya hapisteki mahkum eli kolu açık dolaşıyor sürekli.

--- spoiler ---
  • çöp gibi durmuyor, bildiğin çöp. akciğer filmi çektirip izleyin bunun yerine.
  • çok büyük bir potansiyeli olan bir konseptin, kötü senaryo sayesinde öldürülmesini gözler önüne seren netflix dizisi. diziyi izlerken nedense bana hep aceleye gelmiş gibi geldi. her şey hızlıca anında yaşanıyor ve bitiyor.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

-mesela ilk bölümden yola çıkacak olursak, chase ve brody yakınlaşmasındaki saçma diyaloglar ve gelişme izlerken beni utandırdı, bunu yazmaya utanmamışlar.
    -kc ve brody'nin öpüşme sahnesi doktorlar dizisindeki suat zenan öpüşmesini hatırlattı.
    -taylor'ın 2. adaya varana kadar nasıl o kadar yaralandığı da çok ilginçti. taylor'a kendi elinin yedirilmesi dizideki en güzel twistlerden birisiydi bence. daha sonra taylor'ı hiç göstermemeleri üzücü. son bölümde iyi olduğu söyleniyor ama o durumda nasıl hayatta kaldı gibi sorular soruluyor.
    -kc'nin geçmişini izlemek çok keyifliydi, kate bosworth'ün oyunculuğu o sahneleri gerçekten içimize işletti bence.
    -netflix senaristlere en son demiş ki, diziye eşcinselliği dahil etmemiz lazım. blair en başından beri yöneliminin farkında değil de anıları geri gelince büyük bir mutlulukla "aaa ben lezbiyenim" diye koşuşturuyor.
    -bonnie ve clyde, dizinin ilk anından itibaren olan lost esinlenmesini de yansıtıyor. lost'ta filozoflar varsa bizde de suçlular olsun demişler herhalde.
    -hükümetin bu kadar büyük yatırım yaptığı bir projenin denetlenmemesi ve bir hapishane müdürünün bunu sabote etmesi... neyse.

aslında daha yazılacak çok şey var ama, bu diziyi izlerken cidden üzüldüm. oyuncuların kötü oynadığını düşünmüyorum, eldeki senaryo bu olunca çok bir şey katamamaları normal. hiçbir temel yok, mantık eksik ve 7 bölüme sığdırmak için kesip koparılarak ortaya çıkarılmış.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
    --- spoiler ---

6/10. boş vaktiniz varsa izleyip konseptin harcanmasına üzülebilirsiniz.
  • konu güzel ancak oyuncukuklar ve kurgu kötü olduğu için her zamanki gibi çöp oğlu çöp bir netflix dizisi olmuş.

ya arkadaş siz servisinizle ilgilenin oraya odaklanın. şunlara dökeceğiniz parayı teknolojinizi geliştirmeye harcayın. bırakın dizi film çekme işini işi bilenler yapsın alın onları yayınlayın.
  • bugün 3 bölüm izledim.
    azıcık "lost" ve biraz da "inception" sosu var ama güzel gibi.
hesabın var mı? giriş yap