şükela:  tümü | bugün
  • ewan mcgregor ve naomi watts'ın rol aldığı, çekimleri tamamlanmış bir film. tatil için endonezya'ya giden bir ailenin 2004 yılındaki tsunami felaketine yakalanışı ve sonrasında yaşananları konu alıyormuş. gerçek bir öyküymüş.
  • 3 çocuğu ile çıktıkları tatilde tsunami felaketine yakalanan bir karı kocanın öyküsü;

http://trailers.apple.com/…rs/summit/theimpossible/
  • kurgu felaket filmlerinden gerçek felaketlerin kurgularına geçtiysek dünya'da birşeyler iyi gitmiyor demektir. lafı fazla uzatmadan, fragmanının filmin kendisinden başarılı olabileceğini düşünüyorum, yanılmış olmayı isteyerek.
  • fragmandan cagrisim: (bkz: hereafter)

hele otele vuran dalga, sanirim ayni grafik departmani kotarmis.
  • 2004 yılındaki felaketi iliklerinize kadar işleyerek anlatan, kasım kasım kastıran film. film çıkışında günlük dandik dertleri tasaları unutturandır ayrıca.
  • beğenmeyenlerin filmi çamaşır makinasında izlemiş olduklarına inandığım film. dün istinye parkta cinemaximumda izledim. üstelik sadece vakit geçirmek amacıyla izledim. ama film şahane. tsunami felaketini sıcak evlerimizde rahat rahat "aa ne kadar acaip" diye takip ettik. bu film bize olayın içerisinde yaşayanların duygularını anlatmış. çok etkileyici. tavsiye ederim.
  • hayatımın aşkıyla yanlışlıkla gittiğimiz filmdir. sinema afişinde kıyamet günü, hayatta kalma falan görünce hiç araştırmadan; "oha postapokaliptik film gelmiş diye çocuk gibi ısrar ederek bu filme sokturdum efendim kendimizi.

başta gerçek hikaye dediler, tsunami dediler. eyvah dedim sıçtık. durağan aile filmi. sinemada değil evde seyredilebilir cinsten bir şey heralde.

(bundan sonrası çok ağır olmasa da spoiler içerebilir, sevmiyosanız terk edin.)

o ilk dalga bana vurdu sanki. öyle sahneler var ki; ben dağıldım gittim resmen. uzun zamandır bu kadar gerilmemiş, bu kadar hüzünlenmiştim. umutsuzluk bazen boğazımı düğümledi. bazen umudun verdiği sevinçle ağlayasım geldi.

duygulara hükmeden, insana vermek istediğini çok iyi yaşatan bir film olmuş.

yönetmenin takipçisiyim bundan sonra.
  • güzel film. ayrıca çok sakat var.
  • yılın en dokunaklı filmlerinden. sırtını gerçek bir hikaye vermesinden kelli çok güçlü çarpıyor suratınıza. naomi watts'ın çok çok iyi oynadığı filmde çocuk tom holland da oscar'lık performans sergiliyor, o kadar ki filmin asıl lokomotifi çocuk rolü, babadan daha çok. hayatın sırrını vermese de sevinsem mi üzülsem mi kafa karışıklığında, boğazda 2 kilo düğüm eşliğinde salondan ayrılırsınız.