şükela:  tümü | bugün
  • köfteleri impossible foods firması tarafından hiç et kullanılmadan üretilen ancak gayet et lezzetinde olan bir burger. artık "abi ben etin tadını seviyorum vazgeçemiyorum" diyen için de gayet makul bir alternatif olmuş durumda. burada 3-4 restoranın bu eti kullanarak hamburger ürettiğine şahit oldum. gitgide yaygınlaşıyor. umami burger'daki tam vegan değil, peynir falan kullanıyorlar.
  • izansızlıktır. yüce yaratıcı akıl fikir versin amk. şu veganlığa harcanan paraya çoküzülüyorum. ekosistemi koruyalım derken protein almak için bunca çaba çok gereksiz ve ziyan. bi de hep orjinalinin taklidi çünkü orjinali çok güzel. bırakın et gibi bir şey yemek isteyen gidip etini yesin, dersin ki ben sebze seviyom, o zaman nedir bu ete benzetme çabası? hamburgere 10 lira vermek yerine laboratuvar ortamında yapılan onca test neticesinde üretilmiş, tadı ete en çok benzeyen sebzeye 30 lira verip üstüne doğal yaşadığını iddia etmek kadar samimiyetsiz bi şey bilmiyorum şu hayatta. umarım iyileşirsiniz bi hün.
  • bahsedildiği gibi et olmadan bitkisel bir şekilde hayvansal gıdanın yerini doldurmaya çalışan, aldığı 300 milyon dolar yatırımın bir kısmını bill gates'ten almış foodtech alanındaki silikon vadisi girişimi.