şükela:  tümü | bugün
 • lost'un 5. sezon 16 ve 17. bölümleri ve aynı zamanda 5.sezon finalinin adıdır. yine diğer sezonlarda olduğu gibi 2 bölüm halinde yayınlacaktır.

  --- spoiler ---

  bu bölümün ana konusu the swan daki orientation video'daki meydana gelen kazanın ne olduğu olacaktır. the purge 1992'de gerçekleştiğinden ötürü muhtemelen şu anda 1977'de olan oceanic six ekibi ve geride kalanların içinde olduğu soluk kesen bir bölüm olacaktır.

  --- spoiler ---
 • porcupine tree'nin yeni albümünün adı olucak bu. 21 eylülde çıkıcak. aslen 55 dakikalık tek bir parçadan ibaret olup, ekstradan 4 ya da 5 kısa şarkı daha barındıracak. ama sanırım hepsi tek bir cdye sığmadığı için bu kısa şarkılar ayrı bir cdde barınacak. öyle bişeyler.

  porcupine tree son iki albümdür 12 ve 17şer dakikalık iki uzun şaheser yarattığı için beklentilerimi sınırlamakta güçlük çekiyorum evet. çünkü muhteşem bi şarkı olucak.
 • sunduğu karakterin flashbackleri çok güzel olan lost bölümü.
 • (bkz: #16689718)
 • the incident albumunun pre-order deluxe limited edition'ı hakkinda steven wilson'la yapilan roportajda kendisi deluxe edition'lar ve box setl'ler hakkinda fikirlerini belirtmişdir ve zamaninda harçliklarini aldiği albumlere yatirdiğini da soylemiştir ve harçliklariyla album almanin guzel bir yatirim yapmakla benzer olduğunu, onlara sahip olmanin değerli bir sanat eserine sahip olmakla ayni şey olduğunu dile getirmiştir , ayrica albumlerin kitapçiklarinin onemli olduğu, illustrasyonlarin albumlerle birlikte verildiği donemin geri donmeye başladiğini açiklamiştir. kendisine gore ,plak şirketleri tuketicilere somut birşeyler satmak istiyorlarsa eskilerden gelen album posteri, şarki sozu kitapçiği ve album kitapçiği edinme alişkanliğini yeniden muzik dinleyecilerine kazandirilmaya çalişmali, bu yuzden insanlara fiziksel olarak sahip olmayi isteyecekleri bir şeyler vermeleri gerektiğini açiklamiştir hatta resimden ornek vererek "eğer bir tablo edinirseniz duvara asarsiniz" demiştir, bu yuzden albumlerle birlikte gelen special editionlarin satin alinan kişi tarafindan bir sanat orneği olarak gorulmesinin altini çizmiştir, muziğin dinleciye bir sanat olarak sunulmasi ile dinleyicinin de muziğe o şekilde yaklaşacağini da belirtmiştir.

  the incident'in deluxe editon box set'ine gelince 2 cd 1 surrounding sound dvd, 120 sayfa kitapçik ve bu 120 sayfadan ayri olarak alman bir sanatçinin çalişmalari olan 48 sayfalik bir çizime de sahip olunabilir, bu 48 sayfalik çizimde butun olay orgusu çizimlerle canlandirilmiştir.steven wilson'a gore bu box set bir sanat eseriymiş, hayirli olsun efendim.eylulu bekleyelim.
 • the blind house isimli şarkıyla beni parçalamış, halden hale sokmuş albümdür.
 • muhteşem ve zor bir albüm. octane twisted ilk favorim diyim şimdilik. nasıl olsa daha çok dinlenicek bu albüm.
 • bir gecelik uykudan sonraki ikinci dinleyişte fark ettim ki bu albümde baterileri dinlemek ayrı keyifli yahu. gavin harrison öperim yanağından.
 • çok kötü kalitede bir leak (şarkı aralarındaki atlamalar olsun, flicker'ın 20 dakikalık bir şekilde riplenmesi olsun, arada duyulan clipping sesleri) ama yine de albümle ilgili oldukça iyi fikir veriyor. bence çok iddialı bir albüm olmuş, henüz ikinci cd deki şarkılara tam ısınamadım ama ilk cd başlıbaşına inanılmaz bence. tabii ki asıl değerini anlamak için albüm çıktıktan sonra güzel bir ses sisteminde dinlemek lazım. ama şimdiden porcupine tree'nin en iyi albümü olma yolunda ilerliyor benim gözümde.
 • güzel bir advance ripi de nete düşmüştür.