*

şükela:  tümü | bugün
 • bryan cranston'ı özleyen bünyelere ilaç gibi gelecek film. çekimlere 2015'te başlanıyormuş.

  özetle;

  "kolombiya’nın en tehlikeli suçlu ve dolandırıcılarını yakalamak için, bob musela kod adıyla kara para aklama işine giren gümrük memuru robert mazur’un aynı adlı otobiyografisinden sinemaya uyarlanan the ınfiltrator'un başrolünü üstlenecek olan cranston'ı yeniden suç dünyasında göreceğiz."

  http://wallstcheatsheet.com/…d-void.html/?a=viewall

  (bkz: buralar hep entry olacak)
 • buralar entry ye doyacak, keske dogru duzgun bir muhabir olsa turkiyede de, robert mazur un orijinal kitabini haberlestirse. tarih dusuyorum bugun 5 nisan 2016. ılk haber ciktiginda buyuk ihtimalle film yayinlandiktan sonra olacak, buraya gelip bunu okursunuz.

  tabi oncelikle bbc de yayinlanacak da, yarim akilli cevirmenlerimiz oradan cevirecekler. malliginiza doymayin. neyse.

  filmin dayandigi kitap; "the ınfiltrator: my secret life ınside the dirty banks behind pablo escobar's medellín cartel" (turkcesi; kostebek *: pablo escobarin medellin cartel` inin ardindaki kirla bankalardaki gizli yasamim).

  muhakkak okunmasi gereken bir kitap. #panamapapers in gundemde oldugu su gunlerde oldukca da zamanli bir kitap.

  okurkan suna dikkat etmek lazim tabi, kitap sonuc olarak yine bir dea gozunden "uyusturucu parasinin aklanmasi" olayi. bu faktor narcos filminde oldugu gibi yine irrite edici bir unsur. cia`in yaptigi uyusturucu ticaretine deginmiyor bile, onu akilda tutarak okumak lazim, olayin sadece bir tarafini ele aliyor. ama ne ele aliyor. anlatimi cok guzel, kitap akip gidiyor. siddetle tavsiye olunur.

  eksi sozluk haber ajansinin gonullu muhabiri londra dan bildirdi.
 • ilk trailerı 4 saat önce çıkmış bryan cranstan' ın başrolde oynadığı film. o değilde adam resmen drug rolleri oynamak için doğmuş. biraz da (bkz: narcos) u andırdı bana.
 • temmuz ayında abd'de gösterimde olacaktır. bize de o civarda gelir sanırım.
 • narcos fırtınasından sonra rüzgar gibi gelmiştir.
 • filmi escobar'ın hikayesi göreceğim diye düşünerek izledim, ama buna çok az değinilmiş. daha çok undercover polislerin hikayesine ve hislerine odaklanılmış, ben özellikle dramatik altyapısını beğendim. aksiyon beklentisi olmadan izlenmeli.
 • undercover polislerin görev psikolojisine odaklanan dönem filmi.

  şu sıralar pablo escobar meşhur, dizisi var. bryan cranston da meşhur. o zaman ikisini birleştirelim film yapalım demişler.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda tutuklanan aileye üzülüyor musun? evet. o zaman film "olmuş" demektir.

  ancaaaak, ben gerçekte o polislerin zerre üzülmüş olduklarına inanmıyorum. o kısmı kitap yazılırken edebiyatlaştırma ve hikayenin içine "satmak" için duygu katmak olmuş.

  --- spoiler ---
 • 2016 yılı yapımları içinde en çok beğendiğim film oldu. bryan cranston yine rolün hakkını veriyor.

  --- spoiler ---

  bob, eşi ev ile yıl dönümlerini kutlarken beklenmeyen arkadaş ortaya çıktığında, yalanlar, birden değişmesi falan breaking bad aklıma gelmedi değil :)

  reis bu rolleri inanılmaz oynuyor.

  --- spoiler ---

  8/10.