şükela:  tümü | bugün
 • bestesi george harrison'a ait bir beatles şarkısı. ilk olarak lady madonna single'ının b yüzünde yayınlanmıştır. sözler (biraz değiştirilerek) lao tzu'dan:

  without going out of my door
  i can know all things of earth
  without looking out of my window
  i could know the ways of heaven

  the farther one travels
  the less one knows
  the less one really knows

  without going out of your door
  you can know all things of earth
  without looking out of your window
  you could know the ways of heaven

  the farther one travels
  the less one knows
  the less one really knows

  arrive without travelling
  see all without looking
  do all without doing
 • basinda garip hint/ uzakdogu ezgileri olan guzel bi beatles sarkisi.
 • star trek the next generation'un bir coklarina gore en iyi bolumu

  enterprise'in uzayda buldugu bir sonda picard'i esir alir.. picard uyandiginda kendini kataan gezegeninde uc yildir evli bir demirci olarak bulur..

  --- spoiler ---
  bu muhtesem bolumde kataan'daki picard once kacirildigini sanir ve serbest birakilmasini ister, ama bu insanlarin boyle bir sey ile alakasi olmadigini, yasamlarini surdurmeye calistiklarini, kendisinin ise onlarin cok iyi bir dostu oldugunu anlar ve uyum saglar, hic tanimadigi "esi" ile yakinlasir, cocuklari hatta torunlari olur, hic alakasi olmayacak bir sekilde flut calmayi ogrenir ve muhtesem zevk alir, oradaki yasama uyum saglayip toplumu kuraklik sorunundan kurtarmaya cabalar, yillar gecer, yaslanir.. ama ayni zamanda enterprise'daki ekip kendinden gecen picard'i sondadan kurtarmaya calisir.. picard bayildiktan 20 dakika sonra uyanir ve kendini koprude bulur, bu yirmi dakikada yepyeni bir hayat yasamistir.. kataan'da yasayanlar bu sondayi hatirlanmak icin uretmislerdir cunku gezegendekiler 1000 yil once kurakliktan dolayi olmuslerdir.. geriye sadece picard'in yasadigi anilar ve sondadan cikan bir hediye kalmistir: bir flut..
  --- spoiler ---
 • etkileyici bir beatles parçası. harika düzenlemeleri vardır. üflemeliler ve vurmalılarla içinize işler. gerek sözleri, gerekse de müziğiyle naif ve büyüleyicidir.

  parça, beatles'ın lead gitar dışında geride kalan üyesi george harrison'un besteciliğini gözler önüne sermektedir. iyi ki yapmışlar...
 • bir anadolulu olarak, ister istemez, the beatles'ın zurnayla uğraştığını düşünmeme neden olan sevimli parça.
 • star trek the next generation ın hem konusu hemde müzikleriyle insanı ağlatabilen bölümü. dramanın tavan yaptığı bölümdür kısaca.
 • zurna ile ilişkisi olmayan parçadır. güzeldir.
 • ankara havası, adeta misket.
 • bugüne kadar izlediğim tüm dizilerin tüm bölümleri içerisinde tartışmasız bir numaradır bu. star trek izlemeyi düşünmüyorsanız bile bunu izlemenizi tavsiye ederim.
 • the beatles'ın en acayip şarkılarındandır enstrüman kullanımı ve vokal açısından. bayaa alaturkaya kaçar vokal. aferin gençler.