şükela:  tümü | bugün
 • 88 çıkışlı erasure albümü..
 • 1961 yapımı gayet güzel bir gerilim filmi. http://www.imdb.com/title/tt0055018/

  the others'a referans oluşturmuştur büyük ihtimalle.
 • ilişikteki linkte yer alan film karesi ile de, the others'a esin kaynağı olduğu görüşü kuvvetlenen, henry james'in the turn of the screw romanından uyarlanmış psikolojik gerilim filmi. başrolde, güzeller güzeli deborah kerr.

  http://home.hiwaay.net/~oliver/dkport10.htm
 • 1988 tarihli erasure albümü. 1966 yılında ike` : ike turner`ve tina turner tarafından seslendirilen river deep - mountain high harici vince clark ve andy bell ortak çalışmalarından oluşan albümden a little respect, ship of fools ve chains of love single olarak yayımlandı.

  şarkı listesi :

  1. a little respect
  2. ship of fools
  3. phantom bride
  4. chains of love
  5. hallowed ground
  6. sixty-five thousand
  7. heart of stone
  8. yahoo
  9. imagination
  10. witch in the ditch
  11. weight of the world
  12. when i needed you
  13. river deep, mountain high
 • gizli hazinesi dinlendirici etkisi olan weight of the world olan erasure albümü. arkasından human league'den human çok güzel gider.. 1988 senesi boyunca saisho marka walkman'imden eksik olmayan bir albümdür ayrıca, bir bomb the bass, bir the communards, bir coldcut, bir erasure gidip gelmişizdir ama kasetler sara sara heba olmuş mudur, evet olmuştur.*
 • zekice tasarlanmış gerilim sahnelerinin olduğu bu kaliteli korku filmine dair en dikkat çekici hususlardan birisi, miles karakterini canlandıran martin stephens'ın üstün performansıdır.
  filmdeki mekanlar leziz, görüntü yönetmenliği muazzamdır.
 • 60 lardan gelen bir gerilim klasiği film.
  evet the others ı hatırlatır ve sonraki bir çok çocuklu gerilim filmlerini etkilemiştir.
  daha ilk açılıştaki çocuk şarkısı bile ürpertir insanı....
  deborah kerr in üstüb performnası da canavar....
 • the turn of the screw'un çok başarılı bir uyarlaması olmuş, hikayeden ayrıldığı tek nokta konuya bütün olarak enigmatik bir şeklinde yaklaşmıyor. kitapta nihai bir karara vararak gerçekliği tartmak mümkün değilken (gerçek üstü versus şizofren bakıcı ikilemi), film için olayın doğaüstülüğü şüphe götürmez. izlemesi çok keyifli.
 • bittiğinde "e bu mudur yani?" gibi bir hisse kapılabilirsiniz. genelde filmleri "şimdi şurda şu olcak kesin" mantığıyla izlediğim için sadece ve sadece ben böyle hissetmiş olabilirim. aksini savunamam. ancak, film bittikten sonra parçaları birleştirince neyin ne olduğunu anlayabildim, ya da anlayabilirsiniz.

  ve evet, yer yer repulsion, yer yer the others' a rastlıyorsunuz. ama yine de sonunu anlamanız -eğer konusunu bilmiyorsanız- zor olabilir.

  mini not : flora'yı oynayan minik aynı nil karaibrahimgil'e benziyor.
  ayrıca deborah kerr'de bir catherine deneovu havası, tipi var. hangisi büyük ya da hangi film birbirinden etkilenmiş bilemiyorum ama ana karakterlerin ruh hali aynı.
 • görüntü yönetmenliği ve kamera açıları mükemmel olan, çocuklu korku filmlerinin atası.