şükela:  tümü | bugün
 • russell crowe ve al pacino'nun basrollerini paylastigi, 7 dalda oscara aday film..gercek bir hikayeye dayali konusu..biraz uzunca ve yavas tempolu ama yine de seyredilesi mutlaka..filmden sonra sigara yakarken iki kere dusunuyor insan..
 • cok guzeldi, altimiza sictirdi, tamam.
  ama barbie'nin de dedigi gibi, farkli bir sey soylemedi ki sigara konusunda, yoksa biz mi okuzuz?..
 • lisa gerrard ve pieter burke'in elinden gecme soundtrack'i takdir edilesi
 • al pacino'nun denizin icinde durdugu sahne ne kadar huzur vericiydi ..
 • türkçe ismi "köstebek" olan, başarılı ve yavaş film...
 • gerçek bir hikaye olmasından ve aktarımından dolayı biraz agır ilerlesede yinede güzel film. michael madsen de ayrı bir hava katmış filme. açılıştaki sahnede ve bazı bölümlerde adamlar arasında dönen geyik rezervuar köpeklerini anımsatır gibiydi. al pacinonun silik kişilikli başarısız sahsiyeti oynama başarısı gözden kacırılamaz. ancak filmde kastedilen suç örgütü tam olarak mafya tadı vermiyordu. bir kaç gelenege değinilmiş ama bir "aile" anlatımı sözkonusu değildi. bu arada al pacino o kadar iyi oynamışkı adam sinirlerinizi bozuyor.
 • cok başarılı bir film. ağır ilerlemesi konunun gereği ve çok vurucu işlenmiş sahnelerin sindirilmesine yardımcı olarak yorumlanabilir. filmin sigara konusu ile alakası fazla didiklenmeyerek, wigand ve bergman ın yaşadıkları iç ahlaki çatışma ve mücadelelere konsantre olunması tavsiye olunur.

  zihinlere kazınan sahneleri:

  bruce mcgill' in sigara sirketi avukatini azarladigi sahne.
  al pacino' nun sabaha karsi denizin icindeki sahnesi.
  al pacino' nun cbs' deki arkadaşları ile munakaşası sonunda etik anlayış açısından ayrı düştüğünü anladığı ve bundan dolayı hafif bir şok yaşadığı sahne.
  russell crowe' un bilgisayarının görevliler tarafından alınıp gotürülmesine rağmen hiçbirşey yapamaması.
  russell crowe' un sahil bölgesinde gorevlileri bekletip, karar verme sürecinde tereddütlerle boğuştuğu sahne.
  colm feore' nin içinde bulunduğu sahneler.
  russell crowe' un bir çok bunalım sahnesi.

  gerçekten enfestir.
 • al pacino'nun unutulmaz "broken trust" konuşmasından sonra, dead can dance eşliğinde, matrix modüllü zaman kaymalarıyla cbs'den çıktığı sahne titretir. hayat titrtmez, çimenler zamanla insanı biçer.
hesabın var mı? giriş yap