şükela:  tümü | bugün
 • maurice maeterlinck'in tek perdelik oyunu "çağrılmadan gelen"in ingilizcedeki karşılığı.
 • stargate atlantis dizisinin 2. sezon 2. bölümünün adı. mckay, sheppard, beckett ve weir daedalus gemisindedir; ancak geminin tüm sistemlerine bulaşan bir virüs hayatlarını tehdit etmeye başlamıştır.
 • 1999 yapımı david bailey filmi. başrolde, lemming, ma femme est une actrice ve antichrist gibi filmlerden tanıdığımız ünlü charlotte gainsbourg var.

  film bu akşam cnbc-e'de yayınlanmış; şu anda da tekrar gösterimi var. uyku tutmadı, kanal kanal gezinirken tesadüfen gördüm ve uzaktan kumandayı elimden bırakmak zorunda kaldım. çünkü cidden sürükleyici.

  filmin konusu hakkında cnbc-e sitesinden alıntı:
  "1944 tarihli george cukor klasigi gaslight'in günümüze uyarlanmış hali diyebileceğimiz the intruder, new york'a taşınıp orada evlenen fransız bir kadının gerilim dolu hikayesini anlatıyor. catherine yeni evlendiği nick'in evine yerleştikten sonra doğaüstü olaylara şahit olmaya başlar. dehşete kapılan genç kadın zamanla bu olayların nick'in öldürülmüş olan eski karısı stella ile bağlantılı olduğunu keşfedecektir. izleyicisine soluksuz bir gerilim vaat eden the intruder’da başroldeki charlotte gainsbourg ve nastassja kinski performanslarıyla göz dolduruyor"
 • dün gece gece kendini izletip aklımı başımdan alan film. şanslıydım, gece tekrarını izledim böylece reklamlardan da muaf kaldım. garip, izlenilesi, uzay-zaman bükülmesinin şaşırtıcı sonuçlarını ortaya koyan bi filmdi. tırstım mı, tırstım o ayrı.
 • (bkz: l'intrus)
 • meagan good , dennis quaid ve michael ealy nin başrollerini paylaştığı nisan-2019'da vizyona girecek olan psikolojik gerilim filmi.
  official trailer
 • --- spoiler ---

  ilk 50 dakikası iyi sonrası gittikçe salaklaşan filmdir.hele herifin yatakta arkadaşına sen bi evi kontrol deyip arkadaşının hırsız gibi eve yanaşması ve kaçması gerzekçe.

  umarım film elemanın karısını boşamasıyla sona erer
  --- spoiler ---
 • 2019 yapımı dennis quaid in son filmi.. dennis quaid ismini duyunca izlemeye karar verdim. cok begendigim bir aktor ve filmlerinde hep bir gizem, gerilim oldugu için, sık sık filmlerde de rol almadıgı için hemen ekran karsısına gectim. öncelikle cok sıradan bir konusu var aslında, bu tarz cok film vardır ama yine gizemli ve gerilim dolu bir hava ile kendini izletmeyi başarıyor. kısaca konusu, mutlu bir evliliği olan scott, ilerde dogacak cocuklarını rahat büyütebilmek için sehir dısında büyük bir ev alma arayışına girer, sonunda eşinin de cok begendigi charlie'nin satılık evini almaya karar verirler. charlie, evi satarken fiyatta indirim de yaparak aileye yardımcı olur ve hatta sattıktan sonra da evin küçük işlerini bitirmekte aileye yardımcı olur. oldukca da kibardır ve scott ın eşi annie nin takdirini kazanmayı basarır ancak scott devamlı evin etrafında bulunan ve yardım için de olsa charlie nin olur olmaz zamanlarındaki ziyaretlerinden oldukca rahatsızdır. --- spoiler ---

  zamanla scott haklı cıkacaktır, her gecen zaman charlie nin evden cok vazgecmeye niyeti olmadıgını anlayacaklardır. hatta bu bag artık takıntılı sapkınlık derecesine ulaşmış oldugunu anladıklarında hayatlarının da tehlikede olduklarını anlayacaklardır. hatta scott, charlie yi arastırdıgında gecmişinde eşinin kanserden öldügünü söylediginde yalan söyledigini ortaya cıkaracaktır. eşini, evi üzerine almak istedigi için charlie nin öldürdüğünü anlayacaktır.
  --- spoiler ---
  cok klasik takıntılı katil filmi ama takıntılı oldugu şeyin evi olması cok farklıydı benim için.. genelde bu takıntı filmlerde ya kadın oluyor, ya da gecmişinde yasadıgı bir cinsel istismardan dolayı adamlar oluyor, ya da fanı oldugu bir ünlü vs.. oluyor , bu filmde takıntı objesi ev :) ve dennis quaid oldukca kibar bir ev sahibinden obsesif bir katile dönüşümü çok güzel oynamış. tabi filmde göze batan noktalar da yok degil, mesela hastanede kalan scott, charlie nin tehlikeli oldugunu anladıktan sonra karısının yanlız evde kalmasına göz yumarak eve göndermesi. sonra arkadasına sen bir benim hatunu kontrol et diye eve gondermesi, arkadasının eve hırsız gibi pencereden yaklaşıp charlie yi içerde görünce kaçmaya çalışması fena sacmaydı ama bunlara takılmadan gerilim içinde filmi sonuna kadar heyecanla izliyorsunuz. dennis quaid e kötü rolde çok yakışmış. bence bir kaç filmde yine böyle sapık katili çok güzel canlandırır.. ben begendim filmi, keyifli seyirler
 • eski dost dennis quaid'in ismini görünce ve serde de korku/gerilim edebiyat/film manyaklığı olunca açıp izlediğim film. fena değil ama gerilim oluşsun diye çok fazla gerzeklik yapılıyor bu tür filmlerde. örneğin ;

  --- spoiler ---

  evin etrafında hatta içinde herifin teki zırt pırt karşına çıkıyor ama çiftimizde bir tedbir almak falan yok. kızımız banyo sefası yapıyor, kociş 82000 km uzaklıktaki iş yerine gidiyor falan. yukarıda da yazılmış eleman arkadaşına bizim evi ve hanımı kontrol et diyor ergenler gibi evi dikizlemeye başlıyorsun sapık herif yakalayınca da eh meh kem küm. böğrüne yediğin baltaya hiç üzülmedim bilesin. sonrasında kadın esrarengiz adama çok fazla güveniyor kocasının uyarılarına rağmen. herifi yalnızken eve almalar, burkulan ayağını tedavi etmeler falan biraz iğreti. tamam kocanın herife kıllanmasına fazla katılmayabilir, aşırı bulabilirsin ama herife inat adamı her fırsatta içeri almazsın. adam florida'ya gidicem diyor ertesi sabah çimlerini biçiyor. hiç mi kıllanmazsın be kadın?
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap