• marillion şaheseri.

13 dakika 37 saniyelik ruhsal uçuş vasıtası.

14 sene sonra, varlığını unutmuşken, spotify'ın derinliklerinden, tam da invisible woman olmuşken çıkıp geldi bu sabah.
  • küçüklüğümde senelerce hayalini kurduğum fanteziden vazgeçmeme sebep olan kitaptır.

--- spoiler ---

o öğleden sonrasındaysa, her şey bir hayal kırıklığı haline gelmişti. bir insanın arzu duyabileceği her şeyin üzerinden geçip gidiyordum. şüphesiz görünmezlik bunları elde etmemi sağlıyordu ama elde ettiğim zaman onların tadını çıkarmamı da imkansız kılıyordu. hırs... orada görünemeyecek olduktan sonra bulunduğun yerin getirdiği gururun önemi nedir ki?
    --- spoiler ---
  • böyle klasik bir eserin başlığına gelindiğinde ilk görülen şeyin "bir queen şarkısı" olmasına şaşıracak bir şey yok.

zira queen'in şarkısı da klasik bir eserdir.
  • bir gün herkes the invisible man dinleyecek. şöyle de bir demosu var. vokalleri freddie mercury ve roger taylor kısım kısım bölüşerek söylüyor.
  • johnny depp'in gelecek projelerinden.
  • marillion'ınki tam da yerinde, zamanında. böyle işte. tek başına da böyle, başkalarıyla da böyle, her durumda böyle.
  • "duygularımı kaybettiğimin farkındaydım, ama bunu her şeyin genel anlamsızlığına bağlıyordum."

h. g. wells

sayın wells modern insanın durumunu yüzyıl önceden özetlemiş.
  • yönetmenliğini leigh whannell'ın, başrolünü ise elisabeth moss'un üstlendiği; 2020'de vizyona girmesi beklenen sinema filmi. yapımcısı jason blum olan filmin çekimlerine sidney'de başlanacak. herbert george wells'in romanından uyarlanan 1933 yapımının bu yeni versiyonunda, cecilia'nın gizemli hikayesi anlatılacak.

edit: ekleme.
  • yazıldığı dönem düşünüldüğünde efsane ancak günümüz itibariyle fazla etkisini hissedemeyeceğiniz bir kitap.
  • harika h. g. wells romanı. okurken sinirimi bozan tek nokta ise kafayı yemiş görünmez adamımız etrafındayken kimsenin çevresine bir kova dolusu boya veya un çuvalı savurmayı akıl edemeyip yakalamak için midesinin doluluğundan vs. yararlanmaktan medet umması. tırnaklarımı yedim bunu yapmalarını bekleyip strese girerken.

bir diğeri için: (bkz: yüzüğü neden hüküm dağına kartallarla götürmediler)
hesabın var mı? giriş yap