şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • irlanda'da üretilen bir viski markası.
 • bu gidişle 2014'den hatta 2015'den önce çıkamayacak film. imdb'de yazdığına göre scorsese'nin 2011'de 1 tane 2013'de 2 tane çıkacak 3 büyük filmi var.

  2013 sinatra (announced)

  2013 silence (pre-production)

  2011 hugo cabret (post-production)
 • aynı zamanda yeni bir yazar, hoşgelmiş.
 • bir sözlük yazarı.
 • charles brandt adlı yazarın frank sheeran'ın itirafları üzerine kurguladığı kitabı "i heard you paint houses"'dan sinemaya uyarlanacak olan film.

  "i heard you paint houses" yani türkçesi "evleri boyadığını duydum" jimmy hoffa'nın tanıştıklarında frank sheeran'a söylediği ilk sözlermiş. ev boyamak mafya terminolojisinde adam öldürmek anlamına geliyor. burada boya öldürülen arkadaşın duvarlara ve yerlere sıçrayan kanı anlamını taşıyor.

  --- spoiler ---

  kitap frank sheeran'ın beş yıl boyunca kayıt edilmiş röportajlarından oluşuyor. bu röportajlarda sheeran çete ve arkadaşı hoffa için 25'ten fazla adam öldürdüğünü itiraf ediyor. ve esas bombası da en son temmuz sonları gibi detroit'te machus red fox adlı bir restorantta görüldüğü söylenen ve o günden beri izine rastlanamayan mafya lideri jimmy hoffa'yı öldürdüğünü itiraf etmesi. daha sonra hoffa'yı öldürdüğünü iddia etmenin prim yaptığını düşünmüş olacak ki richard kuklinski adlı arkadaş da "hayır ben öldürdüm" diye ortaya atlayacaktır. hoffa için çeşitli ölüm senaryoları yazılacaktır ama bu en ciddiye alınması gerekenlerden bir tanesidir sanıyorum. scorsese de öyle düşünmüş olacak ki filmini yapıyor.

  --- spoiler ---

  kill the irishman'de olduğu gibi yine irlanda asıllı amerikalı mafyacı bir abiyle karşı karşıyayız. frank "the irishman" sheeran karakterini robert de niro, jimmy hoffa karakterini al pacino, russell bufalino karakterini de joe pesci oynayacak.

  titreyerek bekliyoruz.
 • 1992 yılında danny devito'nun yönettiği ve jack nicholson, danny devito ve armand assante'nin rol aldığı şöyle bir film çevrildi: http://www.imdb.com/title/tt0104427/

  bu filmde de jimmy hoffa'nın hayatı beyaz perdede yalnız, the irishman'in odaklandığı gerçek zaman kesitiyle aynı olan bu filmde frank sheeran adlı karakterin adı hiç geçmiyor.
 • yabancı forumlarda 2016'da vizyona gireceği konuşulan filmdi. de niro, 2010 yılında letterman'a çıktığı programda ve bu sene jimmy fallon'ın programında, kendisi, pacino ve pesci'nin scorsese'nin yöneteceği bir filmde olacaklarını söylemişti. pacino'nun da bu bilgiyi doğruladığı biliniyor. yani artık bu film olur mu olmaz mı diye beklemek yerine ne zaman çıkacak diye beklemek lazım. ayrıca harvey keitel'in de kadroya katıldığı yönünde söylentiler var.

  edit: bu sene cannes film festivalinde yapımcı stüdyonun yabancı yapımcılar ile filmin yurtdışı dağıtımı ve finansmanı hakkında anlaşmalar yapmak istediği ve bu anlaşmaların yapılması için de kadronun festival öncesine kadar toplanması gerektiği söyleniyor. yalnız öyle basit bir söylentiden öte bu sene cannes'da herkesin ne olacağını merak ettiği bir konuymuş. 100 milyon dolar civarı bir bütçe konuşuluyormuş. cannes film festivali bu sene 11 - 22 mayıs arası olacağından haziran ayında filmle ilgili kesin bilgiler meydana çıkacakmış. halihazırda de niro'nun tamamlaması gereken 4, pacino'nun 2, harvey keitel'in 4, scorsese'nin de 2 filmi var. yani bu sene yapımcılar anlaşır kadro toplanırsa en erken önümüzdeki sene oscar sezonu aralık - ocak gibi vizyona girebilir.

  film için hazırlıklar da hafiften başlamış. oyuncuların genç hallerini oynamaları söz konusu olduğundan benjamin button filmindeki teknolojiyi görebilirmişiz filmde.

  edit2: sonunda. anlaşma sağlanmış. filmin dağıtım hakları satılmış.

  edit3: kadroda eksik yok. 2018 yılında vizyonda. yapım öncesi hazırlıklar tamamlanmış. çekimlere yakın zaman sonra başlanacak.
 • 5 yıldır haber beklediğim film. sinemanın efsane üç babasını son defa bir arada görmek için 5 yıldır bekliyorum. ama gel gör ki ne elle tutulur bir haber var ne de resmi bir onaylama. joe pesci'nin son 18 yılda sadece 2 filmde rol aldığını göz önüne alırsak üstad kariyerine büyük güzel bir nokta atmak isteyecektir diye umuyorum. robert de niro ise uzun süredir sağlam elle tutulur bir filmde rol almadı, son dönemlerde dandik sikko komedi filmlerinde oynadı hep, yakın zamanda baş rolünde oynadığı ve iyi olan hatırladığım sadece everything's fine var, limitless'ı saymıyorum orada baya bir yan karakterdi. al pacino için de aynı durum geçerli. 2012'de stand up guys biraz olsun bizi sevindirmişti ama onunda ismine yakışır bir filmde rol alması gerek. martin scorsese için ne methiyeler dizsem azdır buraya o yüzden onu pas geçiyorum. olm allah aşkına çekin lan şu filmi yalvarıyorum bak.