• irlanda'da üretilen bir viski markası.
 • bu gidişle 2014'den hatta 2015'den önce çıkamayacak film. imdb'de yazdığına göre scorsese'nin 2011'de 1 tane 2013'de 2 tane çıkacak 3 büyük filmi var.

  2013 sinatra (announced)

  2013 silence (pre-production)

  2011 hugo cabret (post-production)
 • aynı zamanda yeni bir yazar, hoşgelmiş.
 • bir sözlük yazarı.
 • charles brandt adlı yazarın frank sheeran'ın itirafları üzerine kurguladığı kitabı "i heard you paint houses"'dan sinemaya uyarlanacak olan film.

  "i heard you paint houses" yani türkçesi "evleri boyadığını duydum" jimmy hoffa'nın tanıştıklarında frank sheeran'a söylediği ilk sözlermiş. ev boyamak mafya terminolojisinde adam öldürmek anlamına geliyor. burada boya öldürülen arkadaşın duvarlara ve yerlere sıçrayan kanı anlamını taşıyor.

  --- spoiler ---

  kitap frank sheeran'ın beş yıl boyunca kayıt edilmiş röportajlarından oluşuyor. bu röportajlarda sheeran çete ve arkadaşı hoffa için 25'ten fazla adam öldürdüğünü itiraf ediyor. ve esas bombası da en son temmuz sonları gibi detroit'te machus red fox adlı bir restorantta görüldüğü söylenen ve o günden beri izine rastlanamayan mafya lideri jimmy hoffa'yı öldürdüğünü itiraf etmesi. daha sonra hoffa'yı öldürdüğünü iddia etmenin prim yaptığını düşünmüş olacak ki richard kuklinski adlı arkadaş da "hayır ben öldürdüm" diye ortaya atlayacaktır. hoffa için çeşitli ölüm senaryoları yazılacaktır ama bu en ciddiye alınması gerekenlerden bir tanesidir sanıyorum. scorsese de öyle düşünmüş olacak ki filmini yapıyor.

  --- spoiler ---

  kill the irishman'de olduğu gibi yine irlanda asıllı amerikalı mafyacı bir abiyle karşı karşıyayız. frank "the irishman" sheeran karakterini robert de niro, jimmy hoffa karakterini al pacino, russell bufalino karakterini de joe pesci oynayacak.

  titreyerek bekliyoruz.
 • 1992 yılında danny devito'nun yönettiği ve jack nicholson, danny devito ve armand assante'nin rol aldığı şöyle bir film çevrildi: http://www.imdb.com/title/tt0104427/

  bu filmde de jimmy hoffa'nın hayatı beyaz perdede yalnız, the irishman'in odaklandığı gerçek zaman kesitiyle aynı olan bu filmde frank sheeran adlı karakterin adı hiç geçmiyor.
 • 5 yıldır haber beklediğim film. sinemanın efsane üç babasını son defa bir arada görmek için 5 yıldır bekliyorum. ama gel gör ki ne elle tutulur bir haber var ne de resmi bir onaylama. joe pesci'nin son 18 yılda sadece 2 filmde rol aldığını göz önüne alırsak üstad kariyerine büyük güzel bir nokta atmak isteyecektir diye umuyorum. robert de niro ise uzun süredir sağlam elle tutulur bir filmde rol almadı, son dönemlerde dandik sikko komedi filmlerinde oynadı hep, yakın zamanda baş rolünde oynadığı ve iyi olan hatırladığım sadece everything's fine var, limitless'ı saymıyorum orada baya bir yan karakterdi. al pacino için de aynı durum geçerli. 2012'de stand up guys biraz olsun bizi sevindirmişti ama onunda ismine yakışır bir filmde rol alması gerek. martin scorsese için ne methiyeler dizsem azdır buraya o yüzden onu pas geçiyorum. olm allah aşkına çekin lan şu filmi yalvarıyorum bak.
 • 2007-2008'den beri konuşulan proje. 10 yıla yakın oldu hala çekilecek. ulan ayıp be scorsese. madem cekmiycen ne umutlandırıyosun. hayvanat. de niro bi talk showda 2016'da çekilecek dedi. ayrıca gençleştirme yöntemiyle başroldeki üstatları 10-15 yaş genclestireceklermis. scorsese ve de niro şu an bunu deniyolarmış. lan hadi amk çabuk al pacino ölmek üzere allah gecinden versin.
hesabın var mı? giriş yap