şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • al pacino > robert de niro
 • bütün filmi, onca güzel oyunculuğu, kurguyu, hikayeyi ve martin scorsese'yi bir kenara koyuyorum.

  1- fotoğrafları için (bkz: rodrigo prieto)'yu alkışlıyorum. tonlar, renkler, şiir gibi akan bir sinematografi diyebilirim.
  2- daha önemlisi, kostüm tasarımlarıyla (bkz: sandy powel) ve (bkz: christopher peterson)'u anmak gerekiyor. (bkz: frank shareen)'ın torunu kostüm departmanında çalışığı için fotoğraf arşivindeki yüzlerce fotoğraftan faydalanmışlar. 50 yıllık bir periyodda rob, joe ve al için sadece 215 kostüm dikmişler. tüm bunları yaparken karakterleri olabildiğince doğal; günlük halleriyle giydirmişler.

  ben ceketleri, köpek dili yakalı gömlekleri, kravatları ve birçok kazağı beğendim.

  haftaya terzime sipariş geçiyorum.

  merak edenleri suadiye'deki yalımda ağırlayacağım.
  gelmeden mesaj atarsanız saçlarımı geriye tarayacağım.
 • tartışılır bir film açıkçası, oturup tekrar tekrar izlemem mesela ayrıca 3.5 saat bir film için çok uzun bir süre, 7-8 bölümlük tek sezonluk bir dizi olsa idi daha farklı değerlendirebilme şansımız olurdu.
  o kadar çok yeni karakter katılıyor ki, onu da katalım bunu da katalım diye diye uzamış galiba film ve kimse sonradan bunu düzeltmemiş sanki.
  emeğe ve al pacino'ya saygı hatrına izlenir bir film. 7.3
 • filmin süresi kesinlikle gözünüzü korkutmasın. 3,5 saati bir kez mola vererek izledim. film oyuncu kadrosu ve akıcılığı ile şahane olmuş. bitmesini hiç istemedim. yok çok abartılı, yok çok konuşuyorlar, çok sıkıcıydı.. gibi yapılan yorumlara aldırmayınız efendim. unutamayacağım filmler arasında yerini almıştır. filmin müzikleri de mükemmel. özellikle joe pesci’nin oyunculuğunu çok beğendim. bazı sahneler var ki geriye alıp tekrar izledim.
 • filmi 2 güne ayırarak izledim.
  klasik italyan mafya filmi olabilir fakat benim çok hoşuma gitti akılda kalıcı sahneleri bol ve sinematografi çok güzel şekilde işlenmişti örneğin ilk başlarda filmin çok renkli olması iken sonlara doğru soluklaşması. beni filmde en çok etkileyen sahne hemşireye resmin gösterdiği sahne idi zaöankm hızlı akması ve zamanın önemli adamlarından sonsuz saygı duyduğu kişinin artık tanınmaması ve bu uğurda ailesi ile olan bağlarının kopması ile o berbat çaresizlik ve yalnızlık hissiyatı iliklerime kadar işledi. filmin oyuncu kadrosu zaten şampiyonlar ligi.
 • yarın arkadaşla oturup izleyeceğim merak ediyorum edit yaparım
 • emeğe saygısızlık etmek istemem ama çok uzun tutulmuş bir film bana göre. zannederim 1,5 saat olsa yine tüm hikaye anlatılabilirdi.
 • hiç beğenmediğim filmdir. iki günde izleyip bitirdim, o da başladığım şeyi bitirme zorunluluğu hissetme güdümden kaynaklı.
  ekşici piçler gibi yarısında çıkıp gidemiyorum filmlerin. keşke sizin gibi olsam, 20. dakkasında kapatır, balkonda sigara içip gökyüzüne bakardım. öyle beğenmedim yani.
  yaptıkları jübileyi sikeyim.
 • --- spoiler ---

  küba'ya silah sevkiyatı yapan ekibin başındaki koca kulak , watergate skandalının ortaya çıkması için bilgiler sızdıran fbı ajanı derin gırtlak olma ihtimalini düşünüyorum.
  --- spoiler ---
 • ---- spoiler olabilir --------

  önce bi konuda anlaşalım film gereksiz uzun .

  bunu hallettiysek oyunculuklar 10 numara. bu konuda da anlaşalım.

  senaryo, akış, kurgu sıkıntılı doğrudır. ama mesela zaten orta yaşım bi hayli üstünde bi oyuncunun normal halini orta yaş göster sonra gençleştir sonra yaşlandır. güzel numaraydı.

  de niro adetta al pacino nun baba daki oyunculuğuna nazire yapmış. o bölümleri birileri the godfather 2 de al pacinonun oynadığı benzer sahnelerle yan yana koyacaktır.

  al pacino cidden yaşlanmış. hissediyorsunuz.

  bu da muhtemelen joker * gibi izlerkenof baydı denilen ama üstğnden zaman geçtikçe ne filmdi be diyeceğimiz filmlerden biri olacak. * *

  final güzeldi final. hem * hem güzeldi.

  --- spoiler ---

  çıkarken lütfen kapıyı tam kapatma. biraz açık kalmasını seviyorum. * *

  --- spoiler ---