şükela:  tümü | bugün
 • entelektüel romantik komedi.
 • bir grup kadın ve hayatları hakkında, izlemesi çok zevkli bir film
 • seker bir festival filmi gorunumunde olsa da icerik bazında tatmin etmeyen bir film.
  senaryonun varacagı nokta filmin basından belli. yine de jane austenı gercekten seven ve filmde tartısılan 6 kitabı okumus biri icin ilginc olabilir. filmdeki kitap klubu ekolunu degerlendirmek gerekirse little childrendaki madame bovary tartısmaları daha iyiydi, belki yine jane austenı iyi bilmedigim icin sevemedim.
  kısacası agır gelmeyecek, cok da bos olmayan bir film arıyorsanız denenebilir.
 • bir jane austen hayranı için adının vaadettiği ölçüde doyurucu olmayan ama yine de hoşça vakit geçirtecek kitap ve uyarlama filmdir.
  haliyle film için kitap biraz kırpılmış ve özellikle jocelyn ve bernadette karakterleri çok üstünkörü işlenmiş. yine de bu kırpılmalar sayesinde austen kitapları ile kişiler ve olaylar arasında kurulan paralellikler daha bir belirgin olmuş. zira kitapta bir noktada birtakım insanlar vardı austen okuyorlardı hani denebiliyor.
  kısacası jane austen kitapları ve bbc uyarlamaları üstünde sırıtmıyor. en azından joe wright tarafından katledilen, neden sürekli kıkırdadğı anlaşılamayan keira knightley li ı pride and prejudice dan katkat daha fazla jane austen kokuyor.
 • jane austen and the city vari.. hafif bıraklımış, iyi de yapılmış film.
 • ne senaryo ne de çekimleri açısından ekstra bir çekiciliği olmayan, filmdeki karakterlerin 6 aylık sürçte yaşadıklarını gayet kopuk ve karmaşık anlatan bir film. çok da şart değil izlemek, ama rastlanırsa görülebilir.

  jane austen severlere illa kendisiyle ilgili bir şey yapmak istiyorlarsa becoming janei izlemelerini öneririm.çok daha keyifli bir film
 • yarısından bile oturup seyredilebilen bir film.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda duygusal gerilimin gerek öpüşme gerek sevişme sahneleri ile çözümlenmesi üzerine :

  anne : rasyo??

  rasyo : yok anne vallahi biz kitap klübünde toplantı sonunda sevişmiyoruz. vallahi

  anne + rasyo : keh keh!!!

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  walk!
  don't walk!
  what would jane do?
  --- spoiler ---
 • kolay izlenir insanı gülümseten bir film.

  --- spoiler ---
  filmdeki grigg karakterini kendime almak istedim o derece şeker geldi. işlenen kitapları okumuş birine çok daha eğlenceli geleceğini düşündüğüm bir film oldu. evin lezbiyen kızını oynayan hatun kişi de lost dan tanıdığımız maggie grace. grigg in ısrarla ursula le guin önermesi de ursula ablayı sevenleri gülümsetecek bir ayrıntı.

  --- spoiler ---
 • jane austen kitaplarından bihaber kitle, filme tam hakim olamayacaktır doğal olarak. diğer köşedeki arkadaşlar da kitaplar hakkındaki tartışmaları yüzeysel bulacaktır. tam bu iki köşe arasında kalanlara, bir pazar kahvaltısı sonrası için mükemmel seçenek olacaktır.