şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yapımı yanlış kategorilendrilmiş dram filmi. çok güzel başlıyor, duygusal bir yapım fakat baştaki neşeli sahneden itibaren iki gözüm iki çeşme izledim. öyle bir aileye sahip olma özlemi, aile babasının bizim* lee pace olması*, o anki duygusal boşluğum falan filan derken mahvettim kendimi.

  film boyu lee'nin eşini canlandıran kadını acayip kıskandım, zaten onunla oynayan herkesi bir şekilde kıskanıyorum, çocukları bile. kıskanmaktan çok onların şanslı olduğunu düşünüyorum aslında, sabah sabah neler söylüyorum allam sen aklıma mukayyet ol!
 • çok iyi film. gerilim diye açıp hüzünden melankoliye ordan dertlere doğru yol aldım. gerçekten özel, ilginç ve çok iyi bi film.
 • çok duygu yüklü bir film. gizem filmi olarak başlayıp duygu seline dönüşüyor. bir zamanların ünlü dizisi alacakaranlık kuşağı(bkz: the twilight zone) tadında bir film. hayatta en sevdiğimiz, değer verdiğimiz insanların kıymetini bir kez daha iyi bilmemiz gerektiğini hatırlatan bir film. izlerken mendillerinizi de hazırlayın.
 • rebecca sonnenshine'ın yazdığı ve karen moncrieff'in yönettiği amerikan yapımı dram, korku (?), romantizm filmidir.

  korku (?) neden peki? çünkü korku filmi değil; ama resmî tanıtıma öyle yazdıklarından belirtmek durumunda kaldık. peki tam anlamıyla ne? dibine kadar dram.

  filmde lee pace ve carrie coon başrolü çekiyor ve sander thomas, küçük arkadaşımızı oynuyor.

  film derin bir aile içi dram. kadın ile erkek arasındaki ikili ilişkilerin çocukların yaşantısında ne gibi etkiler yaptığını anlatmak üzerine kurulu, metaforik, seyredilir bir yapım.

  filme temelde metaforal anlamda bakmazsanız doğal olarak her şey anlamsız gelebilecektir. fakat işin içine kavgayı, gürültüyü sokarsanız ve çocuğun eylemlerini de buna binaen okursanız, her şey yerli yerine oturacaktır.

  --- spoiler ---

  her şeyin eskisi gibi olmasını isteyen çocuk, kavga eden ana-babasını ayırmak için ortalığı yakıp yıkıyor. "beni öldürmeyin" diyor. madem beni var ettiniz, o hâlde haddinizi biliniz diyor. bütün sistem de bunun üstüne kuruluyor.

  --- spoiler ---

  seyirlik, temiz bir film.