şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  "diişi organ, teepecik; taç yaprağııı, duuyarga.."

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  abur cubur sonun budur.sağlık varsa vardır huzur...

  --- spoiler---
 • fox kids'e ilk geldiği günleri hatırlarım. her bölümü izlenmeye değer, harika bir çizgi filmdi.

  freddie'nin altını ıslattığı sanılan bölüm, nancy'nin çocuk bakıcılığı yaptığı bölüm, arthur'un havuz partisi verdiği bölüm, jessie'nin sınıf değiştirip sadece ismini yazabildiği için sınıfın en zeki öğrencisi olduğu bölüm, winnie ve jessie'nin ilk kez küfür etmeye başladıkları bölüm, festival yapıldığında jessie'nin nancy ve kendisinin standını zarara soktuğu, sanjay'in acı köri'yi ucuza sattığı ama yan tarafta suyu iki katına sattığı bölüm, jessie'nin büyükannesine kalmaya gittiği bölüm, nancy'nin sağlıklı beslenmeye başladığı bölüm, nancy'nin feng shui ile ilgilendiği bölüm...*

  hepsi harikaydı.

  ayrıca:

  --- spoiler ---

  -bu benim arthur'um, bu ryan'ın arthur'u, bu billy'nin arthur'u, bu da paraları sayan arthur.

  --- spoiler ---
 • dünyanın en otistik şarkısına ev sahipliği yapmış dizi. 10 küsür yıl geçti* şimdi final döneminde aklıma geliyor bu şarkı.

  --- spoiler ---
  bizim sınıf * * * *
  bizim sınıf * * * *
  bizim sınıf çook çalışkandııır
  derslerimizii çok çalışırıız
  iyi notlar da aaalııırııız
  --- spoiler ---
 • jessie'nin kahraman, polly'nin ise anti kahraman olduğu oldukça eğlenceli dehşet çizgi film. jessie ileride büyük bir lider ya da çete reisi, winnie de onun sağ kolu olacaktır, ancak eğer olur da birgün yolları ayrılırsa jessie kendine yeni winnie'ler bulabilir, ancak winnie sudan çıkmış balığa döner. nancy kokoşun önde gideni olur. polly herhangi bir özel firmada herhangi bir makamda iş bulabilir, arkadaşsız ancak kendisinin en mükemmel olduğu kompleksleriyle mutlu mesut yaşar. bir süre sonra litvanya'ya döner ve ırkçı kafatasçı bir rejimle bir dünya savaşı başlatır. eyfel kulesi'nden bile litvanya mimarisi hakkında birşeyler çıkaracak kadar fanatik bir milliyetçi ne de olsa kendisi. freddy küçükken çekincen olup zamanla açılan, alemlerin p.çi olan biri olur, .m üstünde g.t s.ker, kafasına göre takılır. penny kesinlikle hayır kurumlarında çalışan, ömrünü birşeyler yapmak için geçiren biri olur, afrika'dan asya'ya, dünyanın tüm fakir ve yardıma muhtaç insanlarının olduğu yere gider. arthur bir batar bir çıkar, hallederiz kadir kıvamında birisi olur. sonra aradan yıllar geçer ve bunların hepsi facebook'tan birbirlerini bulurlar, bir iki buluşup hayatlarına devam ederler.

  edit: aradan yıllar yıllar geçti, birgün hastanelik olduk ve ne tesadüf ki oda numaram 402 oldu.
 • o uyuz penny karakterini içeren çizgi film, küçüklüğümde favorilerimdendi ama. bir de şu diyalog kalmış aklımda: (kapı çalar)
  +kim oo?
  -bana ismail de.
  o zamanlar bile bi durup düşünmüştüm, şimdi yine geldi aklıma sahiden ne ismail'i?

  edit: 'bana ismail de' mobydick'in ilk cümlesiymiş.
 • simdiye kadar yapilmis en iyi okul konulu cizgi film. iceriginde eskimo pornosu bile mevcuttur. karakterler cok basarilidir.
 • polly adında psikopat bir karakterin yer aldığı dizi.

  --- spoiler ---

  - utanç listesine bir isim daha ekleyeceğim. lara johnson. öksürdü ve hıçkırdı.

  --- spoiler ---
 • gerçekten güzel çizgi film.
  "seinfeld'in george costanza'sı okul hayatında nasıldı(r) acaba?" diye bir soru sorarsanız; bu dizideki "jessie" karakteri sorunuzun cevabı olabilir!