şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kof serisinin en sevdiğim versiyonu. aynı zamanda atari salonlarında en çok oynanan versiyonudur.
 • serinin en iyisi. oynanabilirlik ve yaratıcılık açısından diğer versiyonların arasından kolayca sıyrılmakta. birçok yeni karakter ve hareketler eklenmiştir. ayrıca arcade versiyonunda jetonu attıktan sonra yapılan bir tuş kombinasyonuyla birlikte devil team, devil iori ve devil fiona ile oynanabilmektedir. playstation'da ise orochi'yi dahi seçebilirsiniz.
 • kof serisinin sınırları zorlayan oyunudur. atari salonlarında her ne kadar hakkını verememiş olsam da, şu aralar zip formatlı versiyonunda pc'de çılgın attığım oyundur.

  ryu sakazaki, blue mary ve king ile gücü tam yüklediğinizde 28'li combolar ile dehşet saçabilirsiniz.
 • benim gönlümün kralıdır kendileri. çünkü oyundaki çeşitli buglar bu oyunu seri içinde en keyifli oyun haline getirmiştir benim için, yamazaki, choi, ryo, iori, joe, terry karakterleriyle oyun içinde çok rahat %100 enerji götürecek hareketler yapabilirsiniz. diğer kof serilerinde olmayan bu buglar, bu oyunu benim için çok çekici hale getiriyor. ggpo da kapışması en zevkli oyundur benim için.
 • orochi iori çıkartmak için; normal iori yagami'nin üstüne gelip start'a basılı tutarak en az dört kere sağ sol yaptıktan sonra küçük yumruk büyük yumruk yapmanız yeterli.

  orochi leona çıkartmak için; normal leona'nın üstüne gelip start'a basılı tutarak en az dört kere yukarı aşağı yaptıktan sonra küçük tekme büyük tekme yapmanız yeterli.

  not: büyük küçük, tekme ve yumruklara aynı anda basılmalı. bunun için mame emulatörünüzde küçük yumruk ile büyük yumruğu tek bir tuşa alabilirsiniz.

  orochi band team çıkarmak için; orochi leona ve iori'yi çıkardıktan sonra normal leona'nın üstüne gelip, start'a basılı tutarak, yukarı + sola + aşağı + sağa + yukarı + aşağı + küçük tekme + büyük yumruk (yumruk ve tekmeye aynı anda) yapmanız yeterli.

  birgün sizde benim gibi nostalji yapmak için oynamak isterseniz eğer aklınızda bulunsun...
 • atari salonlarının en güzide oyunuydu bir zamanlar. şimdi ne atari salonu ne de atari kaldı. sırf bu oyun başında saatler geçiren insanlar vardı. bu oyunu oynamak için sırada bekleyişlerimi hatırlıyorum da güzeldi, gerçekten çok güzeldi. terry bogard, clark ve ralf üçlüsü favori takımımdı. king of fighters serisinin oynanabilecek en iyi oyunu şüphesiz.

  (bkz: atari oyunları)
 • kolay oyun değildir. street fighter'daki o aduketlerin falan çiftini yapmak gerekir süper çekmek için*

  mesela hatırladığım kadarıyla orochi iori'nin süperi için bir ters bir düz aduket yapıp yumruğa basmak gerekiyordu.

  şimdiki sikko oyunlara bin basar bu bağlamda. atari salonlarında oynanan mortal combat ve kof serisi basit oyunlar değildi, tek jetonla bitirmek göt isterdi.
 • (bkz: terry bogard)
 • ralf, klark, leona * fanlari eklesin.

  sanirim onca yildan sonra sunu diyebilirim ki team ikaracilarla hayata ayni bakiyoruz. cok anlasiriz. valla bak.

  "tottoto kakatte koi!"*
 • kolayca bitirebilmek için pek öyle combo gerekmeyen bir oyun. sanırım her sene oyun çıkardıklarından olsa gerek bir önceki oyunun dinamiklerini pek bozmadıkları için com'un yönettiği rakipleri aynı hareketlerle geçebiliyordunuz.

  https://youtu.be/62vpnzgfpj0

  bu da oyunun cılkının çıkartıldığı bir hack versiyonu:
  https://youtu.be/yqmza8auqlo