• orochi iori çıkartmak için; normal iori yagami'nin üstüne gelip start'a basılı tutarak en az dört kere sağ sol yaptıktan sonra küçük yumruk büyük yumruk yapmanız yeterli.

orochi leona çıkartmak için; normal leona'nın üstüne gelip start'a basılı tutarak en az dört kere yukarı aşağı yaptıktan sonra küçük tekme büyük tekme yapmanız yeterli.

not: büyük küçük, tekme ve yumruklara aynı anda basılmalı. bunun için mame emulatörünüzde küçük yumruk ile büyük yumruğu tek bir tuşa alabilirsiniz.

orochi band team çıkarmak için; orochi leona ve iori'yi çıkardıktan sonra normal leona'nın üstüne gelip, start'a basılı tutarak, yukarı + sola + aşağı + sağa + yukarı + aşağı + küçük tekme + büyük yumruk (yumruk ve tekmeye aynı anda) yapmanız yeterli.

birgün sizde benim gibi nostalji yapmak için oynamak isterseniz eğer aklınızda bulunsun...
  • bu oyunu oynamadan büyüyen nesil neleri kaçırdığının farkında değil.

kendisi dövüş oyunlarının atasıdır.

iori, leona ve benimaru.

hala oynarım beni yenen çıkmadı diyen varsa makul bir yerde buluşup gereken ders verilebilir.
  • kof serisinin en sevdiğim versiyonu. aynı zamanda atari salonlarında en çok oynanan versiyonudur.
  • serinin en iyisi. oynanabilirlik ve yaratıcılık açısından diğer versiyonların arasından kolayca sıyrılmakta. birçok yeni karakter ve hareketler eklenmiştir. ayrıca arcade versiyonunda jetonu attıktan sonra yapılan bir tuş kombinasyonuyla birlikte devil team, devil iori ve devil fiona ile oynanabilmektedir. playstation'da ise orochi'yi dahi seçebilirsiniz.
  • kolay oyun değildir. street fighter'daki o aduketlerin falan çiftini yapmak gerekir süper çekmek için*

mesela hatırladığım kadarıyla orochi iori'nin süperi için bir ters bir düz aduket yapıp yumruğa basmak gerekiyordu.

şimdiki sikko oyunlara bin basar bu bağlamda. atari salonlarında oynanan mortal combat ve kof serisi basit oyunlar değildi, tek jetonla bitirmek göt isterdi.
  • yüksek zeka ve hızlı refleks gerektirdiğinden dünya çapında bu oyuna çapı yeten oyuncu sayısı taş çatlasa 5.000 civarındadır. 1000 kişi kof98 oynamayı dener 1 kişi becerir. öyle de yetenek gerektirir. o yüzden bu oyunların müdavimleri ve pro oyuncuları çok özel kişilerdir. kof97 ve kof98 ve de kof2002 serinin en keyifli oyunları. fakat kral kesinlikle kof98.
  • kof serisinin sınırları zorlayan oyunudur. atari salonlarında her ne kadar hakkını verememiş olsam da, şu aralar zip formatlı versiyonunda pc'de çılgın attığım oyundur.

ryu sakazaki, blue mary ve king ile gücü tam yüklediğinizde 28'li combolar ile dehşet saçabilirsiniz.
  • atari salonlarının en güzide oyunuydu bir zamanlar. şimdi ne atari salonu ne de atari kaldı. sırf bu oyun başında saatler geçiren insanlar vardı. bu oyunu oynamak için sırada bekleyişlerimi hatırlıyorum da güzeldi, gerçekten çok güzeldi. terry bogard, clark ve ralf üçlüsü favori takımımdı. king of fighters serisinin oynanabilecek en iyi oyunu şüphesiz.

(bkz: atari oyunları)
  • birkaç ay önce bir ateriye denk gelip tekrar oynamıştım. hiç bırakmamışım gibi gelmişti. çok özel oyundur. kim, benimaru ve leona bebeklerimsiniz.
  • bunu oynamadım ama kof 95'te affetmem.
hesabın var mı? giriş yap