şükela:  tümü | bugün
  • başrol oyuncusunun can bonomo olduğu 2020 yapımı film. arkadaşlarla toplanıp izlemek için ideal bir film olmuş. kafa yormaz, bol bol güldürür, ufak tefek hayat dersleri verir, mutlu sonla seyirciyi uğurlar.
  • pete davidson'ın tıpkı kendisi ( kendisini oynamış resmen *) gibi görev sırasında hayatını kaybetmiş itfaiyeci bir babası olan bir genci oynadığı ve davidson'un babasının anısına adanmış komedi-drama. staten island da güzel yansıtılmış gibi filmde. güzel vakit geçirtti izlemeye değer olduğunu düşünüyorum. doğal, hayatın içinden, zorlama hiçbir şey yok.
  • nefis film. hic arastirmaniza gerek yok, direk acin izleyin. ozellikle 20 lerinizde bir gencoysaniz daha da hosunuza gidecektir film.
    imdb puani 7.1 olsa da, bariz 7.5 ya da 8 diebilecegim guzellikte bir film.

film kabaca pete davidson in hayatini anlatiyor. pete kim mi? su snl e cikmaya baslayip, sonra stand up da yapan, ve filmlerde oynamaya devam eden genco var ya, hah o iste. ve pete filmde kendisini oynuyor aslinda. yok saka degil, ciddi ciddi kendisini oynuyor. anlatilan hikayede kurgular var illa ki ancak, pete in babasinin 9/11 sirasinda olen bir itfayeci oldugu, vs gercek. yani evet, annesinin de filmdekine benzer bir durum oldugu da gercek.

pete guzel bir herif. komik de bir velet. eh, film de olmus. yolu acik olsun genconun.
  • bill burr reyizin de göründüğü film.
  • dizi tadında çekilen tatlı film. açın izleyin, sarıyor.
  • artık iyi film bulma konusunda profesyonelleştiğimin kanıtı olan film. yaklaşık 30 dakikalık arama sonucumda kesin iyidir diye açıp izlediğim ve yanılmadığım. ben bu tarz filmlere bayılıyorum
  • pete davidson’ın babası 11 eylül döneminde ilk yardıma giden itfaiye ekibindendir.

ve o dönem ilk yardıma giden çoğu vatandaş ciğerlere çektikleri aşırı toksik bina yıkıntısından (ya solunum yolları sıkıntıları çekmiş ya da ölmüştür), örneğimizdeki pete’in babası ölenler kategorisindedir.

elemanımızın günümüzdeki bu depresyon hali, babasını kaybetmenin yarattığı travmanın hiç geçmemesindendir.

pete davidson stand-up’ında bu konuya önemli yer ayırır.

filmle ilgili yorumlar daha sonra, ben bıyıklı bill burr’ü gördüm, açtım filmi.
  • maalesef ki film gereğinden fazla uzun ve diyaloglar çok zayıf.
  • bu film ile demek isteyeceğim tek şey , her ne olursa olsun, beklentiyi yükseltmeden koltuğa yaslanın ve emin olun o iki saatin nasıl geçtiğini anlamassınız. filmde abartı hiç bir şey yok,tamamen scott'un dünyasına tanıklık ediyorsunuz. babasını kaybettikten sonra hiç bir şey yapmayıp bütün gün arkadaşlarlarıyla ot içip en büyük hayalinin ''dövmeci restaurantı'' açmak olan scott'un yaşamına tanıklık ediyoruz. ben filmi beğendim 6.5/10'u var gözümde. bu arada lan elin gavurları hakikaten çok acımasız . bir insan oğlunu nasıl sokağa atar, aklım almıyo. güzel film, beğendim.

--- spoiler ---

özellikle aşık olduğu kelsey'i sınava götürürken, kızın beni bekliyecekmisin değip, tabi demesi ve o 3.5 saati ben nasıl geçiricem diye sağa sola bakması beni anlamsızca çok etlikedi. ray bu arada kral adammış, film boyunca uyuz oldum ama scott'a kol-kanat germesi( o kadar piçlik yaptıktan sonra ) ve dövme yaptırtması tam bir kral davranıştı.
    --- spoiler ---
  • neden se sarmadı bu film beni

hesabın var mı? giriş yap