şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle (bkz: patrick rothfuss).
  ardından http://www.kayiprihtim.org/…e-kingkiller-chronicle/.
  bu projenin gerçekleştirilmesine ucundan kıyısından dahil olduğum için mutluyum. aylardır remzi kitabevi'nde orijinal kitapları görüp içim giderek elime alıp alıp bıraktıktan sonra, ithaki yayınları'nın ağustos ayında ilk kitap olan the name of the wind (rüzgârın adı) romanını çıkaracak olduğunu öğrenmek ayrı bir mutluluk verdi. askerde plakaya düşmüş gibi gün sayıyorum.
 • ilk kitabı the name of the wind, "rüzgarın adı" ismiyle ithaki yayınları'ndan çıkmıştır. şimdilik oldukça iyi gidiyor, 700 sayfalık kitap sürükleyiciliğinden dolayı kısa sürede bitecek gibi. tavsiye edilir.
 • patrick rothfuss'un fantastik üçlemesinin genel adı. ilk kitap rüzgarın adı'nın ardından ikinci kitap olan bilge adamın korkusu ile devam edecek, ithaki yayınlarınca basılan bu seri okumaya değer ve hafiften yenilikçi bir tarza sahip.

  orjinal ismi için:
  (bkz: the kingkiller chronicle)

  serinin kitaplarının orjinal isimleri için:
  day one: the name of the wind
  day two: the wise man's fear
  day three: the doors of stone
 • (bkz: kralkatili güncesi)

  2. günü anlatan kitap aralık 2011'de türkiye'de yayımlanacak.

  (bkz: the wise man's fear)
 • kalınlığına bakıp okunmaz bu denilirse çok şey kaybedilecek seri. zaten toplamda iki bin sayfa olan iki kitabı sekiz günde falan okunabiliyor. hem de sınav senesinde! sürükleyiciliği, güzel cümleleri, gülümseten diyalogları bir yana, bunun asıl sebebi kvothe karakteri tabi, çünkü şimdi ne olacaktan ziyade kvotheciğinize ne olacağını merak ediyorsunuz, onu yalnız bırakıp gitmek istemiyorsunuz, tabi bir de öyküsünü kendi anlattığı en son bulunduğu duruma nasıl olup da düştüğünü meraktan çatlayacak gibi oluyorsunuz ve bir yandan her şeyi öğrenmek isterken bir yandan da öyküsü asla bitmesin istiyorsunuz. çünkü kvothe bir fantastik romanın ana karakteri olarak ne kadar üstün bir zekaya ve yeteneğe sahip olsa da, o kadar insan ki, kendinizi özleştirmeseniz bile sevmemeniz imkansız neredeyse. içine tanis kaçmış holden gibi bir şey! gerçi ben hayatımda bu kadar özleşilesi bir karakter görmedim, tabi dürüst olmak gerekirse karşı cins olunca farklı duygular da uyandırabiliyor.

  neyse, filmi falan çekilmese bari.
 • bilge adamın korkusu'nu bitirdiğimden beri rüyalarımda üçüncü kitabının çıktığını gördüğüm seri. kvothe'yi özledim.
 • ilk 2 kitap set halinde ilknokta'da 42 tl'ye düşmüş, 2. kitabın piyasa değeri 50 tl civarıydı halbuki. satılmıyor mudur nedir. okunmalı, okutturulmalı.
 • kafama ejderus kadar taş düşseydi de okumaya başlamasaydım dediğim seridir. şimdi bekle dur son kitabı...

  --- spoiler ---

  insanların bu seriyi yüzüklerin efendisi'yle kıyasladıklarını görünce gardımı alarak başlamıştım fakat kvothe darmadağın etti beni. çok özgün bir karakter olmuş. çoğu fantastik edebiyat eserinde ana karakter, soğuk ve taş gibi sert olur (drizzt do'urden, roland deschain, aragorn ve hatta eddard stark gibi). ama kvothe (hancı olmadan önce) neşeli, konuşmayı çok seviyor ve bunu bir silah olarak kullanıyor. müziğe aşık, sürekli hata yapıyor, yeri geldiğinde korkudan altına edecek gibi oluyor, ama gerektiğinde de cana kıyabiliyor. yazar, ana karakterinin otoritesini sarsabilecek özellikler eklemiş ama bunu o kadar iyi yapmış ki ortaya çok sağlam bir kahraman çıkmış. sayfalar geçtikçe olgunlaşmasına şahit oluyoruz.

  --- spoiler ---

  üçüncü kitap çıksın, öyle başlayın diyeceğim ama o zamana kadar da yapımcının biri film falan çekip hikayeyi piç etmeye kalkar. en iyisi şimdiden başlayın...
 • gurbete çıkmadan iki kitabını yanıma alıp birincisini henüz bitirdiğim seri. bikaç ay içinde yavaş yavaş ikinci kitabı da bitirip türkiyeye döndüğümde üçüncü kitabın çıkmış olması gibi kendi kendine gelin güvey planlarım var ama fazla iyimser korkarım. iyice yavaştan almak lazım, kim bilir ne zaman çıkacak the doors of stone...

hesabın var mı? giriş yap