şükela:  tümü | bugün
 • tom hanks'in her filminde olduğu gibi yine döktürdüğü, basit bir hikayeden süper filmler çıkarma geleneğini sürdüren coen biraderlerin filmi. patlama sonrası elemanın aval aval bakıp güvenlik görevlisine "osurdun mu?" sorusunu sorduğu sahne yarmış geçirmiştir.
 • coenlerin yeni filmi. bir yeniden çevrim. orijinali alistair mackendricke ait ve çok daha komik olsa gerek zira peter sellersbaşrolde. tom hanksperformans açısından şaşırtıcı olsa da diğer oyuncuların karakterlere pek iğreti durması filmin çuvallamasına sebep olmuştur zannımca. ayrıca coenler deki bu amerikan folkloru temaları nereye kadar, tamam hakkını vermek lazım en çekilenini onlar yapıyor yine de. en güzel sahnesi de bu yüzden köprü üstü heykelin bulunduğu ve bir country parçanın çaldığı sahne. damardan amerikan halkı havası.
 • joel ve ethan coen kardeslerin elinden cikma, tom hanks(pr higginson dorr), irma hall(mrs munson), marlon wayans(gawain), j.k. simmons(pancake), tzi ma(general), ryan hards(lump) ve de adini bilemedigimiz bir kediden olusan oyuncu kadrosu olan, alec guinessli ingiliz klasiginin evrilip cevrilip genel tema haric her seyinin degistirildigi film.

  ozet olarak hikayemiz bir kumarhane soygunu ve bunun en kolay yolunun yasli bir teyzenin bodrumundan gecmesi temasinda olmakla birlikte absurdden gercege seke seke donusumlu gittigimiz bir sekil almakta.

  tom hanks de cok yakismis, iyi ki bu sefer george clooneyden vazgecmisler.
 • döktüren alec guinness'ı , yüzünde faça ile gencecik peter sellers'ı görmek için çok hoş bir neden olan 1955 tarihli ingiliz komedisi..
 • coenlerin intolerable cruelty'den sonra eski düzenlerine döndüklerini gösteren film.
 • tipik bir coen biladerler filmi. cok garip bir stilleri var adamlarin. bazen dehaya hayran kaliyor insan; bazen de "bu ne lan?" deyiveriyor. tom hanks'in goturdugu bir film olmus; orasi da baska bir gercek.

  ayrica, cekimler ciddi anlamda cok estetik; boyle duygu duygu oluyor insan. guzel olmus.
 • komediyse komedi... sulu zırtlak, salak salak esprilerle güldürmeye çalışan filmlerin yanında hazine değerinde bir film. şahane oyunculuklar, kaliteli mizah. coenlerin de en düz, öylesine takılıp eğlendikleri film. eh, biz de eğlendik harbi harbi, daha ne...
 • ozellikle cinli generalin one cıktıgı sahnelerde cok guldugum keyifli bir film
  cinlinin mimiksiz ve donuk bakışları ile soyguncunun burnuna parmaklarını sokması yaslı kadını oldurmek icin odasına girdiği sahneler,sigarasını ağzına sokması beni cok guldurdu
  filmin acılış sahnesindeki cekimler,tom hanks in ucan pelerini kopru cekimleri cok basarılıydı
 • üzgünüm ethan ve joel ama bence kesinlikle 1955 yılıdaki versiyonu çok daha güzel olan film. alec guinness resmen döktürmüş. sanıyorum o dönemde 30 yaşında olan peter sellers, alec guinness'in bu filmdeki oyunculuğundan çok etkilenmiştir.