şükela:  tümü | bugün
  • rixos'un antalya'da yakın zamanda açılacak olan temalı parkının bir kısmı. su parkı falan var.
  • belek'te yer alan, asıl adı land of legends theme park olan su parkı. fettah tamince'nin şirketinin mülküdür. haliyle ''gel, üzerine para vereceğiz.'' deseler bile yanından geçmem.
  • türkiye'nin disneyland'ı olarak tasarlanan ve antalya-belek'te rixos grubu tarafından inşa edilen lüks otel ve tema parkı. 1 temmuz'da resmi açılışı yapılıyormuş ve dünyanın en ünlü sirki cirque du soleil’in başarısının arkasındaki franco dragone’nin eseriymiş.

web sitesi için; http://thelandoflegendsthemepark-tr.rixos.com/
  • resmi açılışı dün yapılan temalı park ve otel. mutlaka görülmesi gereken bir yer diye düşünüyorum. hayran kaldım. ama o penguenlerin sıcakta insanlara sunulması hiç hoş olmamış.

edit: higher state of consciousness'e teşekkürler. yaz penguenleriymiş.
  • yunus gösterileri ile ilgili bu kadar haklı tepkinin olduğu günlerde ufacık havuzda gösteriler yapan yunusları reklamlarda görünce sadece para aşkına duyarsız bir işletme olduğu izlenimi edindim. hayvanlara eziyet etmeden de olurdu.
  • (bkz: emek hırsızı)

çok değil 2016 bitmeden emeğimin tahsilatını yapacağım.
  • ramazan bayramı tatilinde rixos premium tekirova'da kaldım, dolayısıyla land of legends'a ücretsiz gidebildik. henüz tüm yerler açılmamıştı. ama aqua park kısmı tamamen açılmış sanırım. kaydırakları ve özellikle dalgalı havuzunu baya sevdim. penguenler baya şirindi. 5d sineması da keyifliydi. yunus kısmı henüz açılmamıştı.

onun dışında, konsept mekan ortam süper.
  • yunusları hapseden, penguenlere işkence eden, sosyal medyadan da reklam yapan ama eleştirilere cevap bile veremeyen hayvan hapishanesi. gitmeyin, bu eziyete finansör olmayın!
  • disneyland olacakken arazi yetersizligi sebebi ile telif alamamis yer. hayvan gibi araziye sahipken kucuk bulunarak disneyland ismi verilmemis.
  • yunusları görene kadar, kızımı mutlaka buraya götürmeliyim fikri taşırken...

kapısından bile geçmeyeceğim işletme.