şükela:  tümü | bugün
  • izmir'in yeni hipster kahvecisi. sanıyorum ismini leyla ile mecnun-ismail abi'nin laaaps çıkışlarından almış.
  • alsancak'ta hilton'un arkasındaki kilisenin tam karşısında, küçücük ve bir o kadar sevimli bir dükkanda faaliyetine başlamıştır.

ben çok beğendim. ama beni geçin, en nihayetinde starbucks'tan guatemala kahvesi alıp evde basit bir makinada filtre kahve hazırlayan ve bununla tatmin olan bir insanım. fakat avustralyalı ingilizce öğretmenimle gittik geçenlerde buraya. kendisi nerdeyse dünyada gezmedik, görmedik yer bıakmamış. kadın aynen şöyle dedi: ''hayatımda şimdiye kadar içtiğim en güzel kahve.''

yemişim starbucks'ını. bundan sonra burdayım.
  • müptelası olduğum kafe. resmen ''bir latte içtim ve hayatım değişti.''

dale yarker, mert doğan ve alper özyurt isimli 3 arkadaş birlikte açmışlar burayı, ki hepsi de çok sıcakkanlı adamlar. plaktan çaldıkları müzikler nefis. dekorasyon çok farklı. kahvelerini yurtdışından getirip size servis etmeden hemen önce kendileri kavuruyorlar. o yüzden çok daha taze. 250 gr'lık paketlerde kahve de alabilirsiniz evde kendiniz yapmak için. çeşitli promosyonları var ayrıca. kafanızdaki ''istanbul'daki 3rd wave kahvecilerde olduğu gibi dev kazıklanacağım. hayırlısı artık.'' imajını da çok güzel yıkıyorlar. fiyatlar çok iyi. patron çıldırmış! ismi de ingilizce falan değilmiş ayrıca, ''laaaaaps!'' diye bir anda açtıkları için bu ismi uygun görmüşler.

karşıyakalılar için müjde, nisan ayında bostanlı'da ikinci dükkanlarını açacaklarmış.
  • iş yerime yakınlığı, mekanın sıcak ve zevkli tasarımı nedeniyle ilk denememden sonra başka herhangi bir yere gitme ihtiyacı hissettirmeyen, her seferinde az miktarda kendi kavurdukları her der daim taze olan 5 farklı kahve çekirdeğinden yaptıkları mükemmel harman ile sabah ve öğle vakitlerinin vazgeçilmez mekanı. şu güne dek 33 ülke 89 şehir gezdim, her yerin kahvesini özellikle denedim. hayatımda içtiğim en iyi kahve diyerek abartmak istemiyorum ama bi' provador olmasam da kendi damak tadıma göre şimdiye kadar içtiğim en iyi 5 kahve arasında olduğunu ve izmir'de içtiklerim içinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim. ayrıca personelin sıcaklığı, yapılan ikramlar ve hatta geçenlerde müşterilerine singapur'dan getirttikleri "kopi luwak"ı ikram etmeleri de beni benden alan diğer sebepler. işini seven ve elinden gelenin en iyisini yapan insanlara selam olsun...