şükela:  tümü | bugün
 • discovery'nin 2015 tarihli reality showu. alaska'nın kuzey kutbu sınırı içinde 80'lerde yeni yerleşime kapanmış bir bölgede yaşayan bir avuç insanın hayatının anlatıldığı iki sezonluk masterpiece.
 • bugün izlemeye başladığım oldukça etkileyici çalışma.
 • müptelası olduğum tlc programı. doğada yaşamın nasıl olması gerektiğini en iyi anlatan program
 • koca yaşamlarını, alaska’da ıssız bir ormanda bir komşu olmadan, bazen kar bazen çamur altında bir barakada sürdürmek. dile kolay geliyor. yiyeceklerini, kendilerine gerekenleri, ormandan sağlamak zorundalar. bazıları yalnızlığını radyoyla gideriyor. kiminin çocukları var arada uğruyor.

  programda duygusal gerçeklik oranı yüksek. yapmacıklık yok. alaska’da yaşamla gerçek kavgayı, çekişmeyi izliyorsunuz.

  edna korth konuşurken canım anam diye sarılasım geliyor. çok duygusal biri, kız çocuğunu dereden geçerken boğulmuştu. yüreğinin yarısını ormana verdi. eşi de duygusal ancak o her şeyi içine atıyor. birbirlerini güzel tamamlıyorlar

  bob harteyaşlı savaşçı kurt.geçen yıl aramızdan ayrıldı.

  charlieen genç ve şanslı çocuk. kendisinin küçük bir uçağı var. üç kız kardeşli sevimli lewis ailesi

  orman kışın beyaz karlarla örtülüyken, barakanın dumanı tütüyorken, kameranın çam ağaçlarının yanından,göğe doğru yükselmesi çok etkileyici. unutulmayacak belgesellerden biri benim için.
 • dmax'te yayınlanan ama henüz denk gelmediğim program. dmax neredeyse tüm bölümlerini eklemiş. şuradan ulaşabilirsiniz:
  https://www.dmax.com.tr/…m/son-alaskalilar/bolumler