şükela:  tümü | bugün
943 entry daha
  • --- spoiler ---
    i never gave up. every time we were close, i knew we were gonna do it. i knew it.
    --- spoiler ---
  • dönemi ayrıntılarıyla anlatan güzel bir belgesel olmuş. fakat beni çok rahatsız eden bir kısmı var. bulls takımının oyun kurucusu ron harper'a belgeselde hiç yer verilmiyor. kukoç ise steve kerr kadar yer bulamamış belgeselde.
    zamanında final serisini izlemiş biri olarak o takımda etkinlik sırası jordan,pippen,kukoç, rodman, harper şeklinde idi. kerr yedekten gelen bir isimdi. sezonun 82 maçına ilk beş başlayan bir oyun kurucudan hiç bahsedilmemesi garip.
  • güzel belgesel olmuş ama jordanın yarattığı ekonomik büyüklüğe hiç değinmemişler, ikinci bölümde galiba sadece nike ilk senesinde anlaşma yaptığında 3 milyon gelir beklerken 123 milyon gelir elde etmiş ondan bahsettiler, aslında jordan düşünüldüğünden çok daha büyük bir ekonomik fayda sağladı hem nike a hemde nba markasına. tek başına çağ atlattı tüm nba dünyasına.bunlardan satır aralarında bahsettiler ama rakam ve istatistik vererek hiç bahsetmediler. nike bugün dünyanın bir numaralı spor giyim markası ise bunun nerdeyse tamamın jordana borçlu.
  • keşke murat murathanoğlu jordan’ı seslendirmeseydi dediğim belgesel.. senelerce mm sesine maçlardan aşina olmuş bu kulaklar bir türlü mj ile senkronize olamadı belgesel boyu.. mj mı seyrettim petar naomouski belgeseli mi anlamadım..

bunun dışında mükemmeldi.. lise yıllarına götürmüştür.. belgeselin bir yerinde cengiz kurtoğlu da çalsa neredeyse ağlatacaktır..
  • şu belgeseli izleyip de koca belgeselden "jordan zorbaymış" sonucunu çıkaran adam ılıktır. vurduruyor da olabilir.
  • --- spoiler ---
    detroitli oyuncuların tebrik etmeden salondan ayrılmasıyla ilgili bad boys belgeselinde de bu konudan bahsedilmişti. pippen ve jordan'ın açıklamaları.

https://streamable.com/6j55kb
    --- spoiler ---
  • jerry krause’ın yaptığı ahmaklığı normal görüp, “ama çok iyi takım kurdu haklarını vermek lazım” demişler. hayatta bazı hatalar vardır, tüm iyi yaptıklarını bir anda siliverir. işte krause’ın egosu işte tam da böyle bir durum yaratmış. mükemmel giden, efsane olarak anılan bir takımı tutmaya çalışmamak ve en önemlisi daha sezon başından itibaren koça mobbing yapmak (tüm maçları da kazansa gidecek demek) normal karşılanamaz.

düşünün ki gs futbolda 3 yıl üstüste şampiyon olduktan sonra başkan ( bizde takım menajeri yok diye biliyorum) çıkıp “fatih terim tüm maçları kazansa da gidecek, ayrıca hagi’yi, popescu’yu, hakan’ı ve tafferel’i satacağız. takımı gençleştirmek lazım” dediğini düşünün. o ortamda teknik direktör ve oyuncular nasıl bir psikoloji ile sahaya çıkar ve o sezonu bitirir?

böyle bir düşüncen varsa bile ilk haftadan itibaren medyaya malzeme vermek neyin kafasıdır?

yapılan yenilik de ortada. 22 senedir bir başarı yakalayamayan bir takım haline geldi bulls.
  • 40 a merdiven dayayan biri olarak son dönemlerini daha net hatirladigim efsanenin ilk yıllarını da izlemek duygulandırdı. gerçekten roger federer ile birlikte tüm spor tarihinin en büyük sporcularıdır benim icin.

puro içmesi bile efsane. sigara dahi kullanmayan benim bile puro içesim geldi izlerken.
  • espn belgeseli. michael jordan'dan soğudum. bu kadar antipatik olduğunu bilmiyordum bu adamın.
  • 24 mayıs pazar günü murat murathanoğlu, belgeselde es geçilmiş konuları anlatacak, bir zamanlar amerika'da. daha önce iki bölümlük jordan yayını da bulunuyor, izlemeyenler için doyurucu içeriği var.
92 entry daha