• atatürk'ün michael jordan'ı sevmeyeceğini düşünebiliriz. michael jordan'da, atamızın "ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim " sözündeki ahlak kısmı eksiklik taşımakta. çekilen belgeselde kumar borcu, takım arkadaşlarına karşı azarlama, küçümseme, zorbalık etme ve kavga etme ve bu ahlaksızlığını gösterir başka konular da mevcut.
  • şuana kadar herkes jordan hakkında konuşur,güncel oyuncular kıyaslanır jordan pek sesini çıkarmazdı.bu siklemez tavır onu daha yüce ulaşılması güç bir metaya çevirmişti.yapimcisinin kendisi olduğunu öğrendikten sonra anladım ki işler pek de öyle değilmiş.diger spor dallarında sinemada vs. 80 2000 arası efsane üretimi hiçbir zaman olmayacak bunun nedeni o zamanki ünlülerin çok matah olmasından ziyade iletişim çağı buna elvermiyor.düşünsene 1990 nba finali var ve sen onu canli izleyemessen bir daha izleyemiceksin ama şuan öyle mi kalkamadın mı league pass var youtube var o var bu var kısacası birşeye ulaşmanın değeri ne kadar fazlaysa otomatikmen onla iniltili olan herşey daha değerli olur.
  • michael jordan’ ı çok severdim. artık o kadar sevmiyorum.
  • 90li yillar chicago bulls hayrani biri olarak ekrana kitledi diyebilirim, steve kerr, scottie pippen, phil jackson, magic johnson, reggie miller ve tabii ki michael jordan benim icin efsane isimler, duygusal anlari olan iyi bir belgesel ozellikle jordan ve babasi ile olan sahneler birde bill cartwright ve scottie pippen arasinda ki diyalog.

muzikleri icin spotify da liste hazirlanmis buyrun

https://open.spotify.com/…si=lm5vvtn-r0gfgdurdjjqxw
  • --- spoiler ---
    i never gave up. every time we were close, i knew we were gonna do it. i knew it.
    --- spoiler ---
  • dönemi ayrıntılarıyla anlatan güzel bir belgesel olmuş. fakat beni çok rahatsız eden bir kısmı var. bulls takımının oyun kurucusu ron harper'a belgeselde hiç yer verilmiyor. kukoç ise steve kerr kadar yer bulamamış belgeselde.
    zamanında final serisini izlemiş biri olarak o takımda etkinlik sırası jordan,pippen,kukoç, rodman, harper şeklinde idi. kerr yedekten gelen bir isimdi. sezonun 82 maçına ilk beş başlayan bir oyun kurucudan hiç bahsedilmemesi garip.
  • güzel belgesel olmuş ama jordanın yarattığı ekonomik büyüklüğe hiç değinmemişler, ikinci bölümde galiba sadece nike ilk senesinde anlaşma yaptığında 3 milyon gelir beklerken 123 milyon gelir elde etmiş ondan bahsettiler, aslında jordan düşünüldüğünden çok daha büyük bir ekonomik fayda sağladı hem nike a hemde nba markasına. tek başına çağ atlattı tüm nba dünyasına.bunlardan satır aralarında bahsettiler ama rakam ve istatistik vererek hiç bahsetmediler. nike bugün dünyanın bir numaralı spor giyim markası ise bunun nerdeyse tamamın jordana borçlu.
  • --- spoiler ---
    detroitli oyuncuların tebrik etmeden salondan ayrılmasıyla ilgili bad boys belgeselinde de bu konudan bahsedilmişti. pippen ve jordan'ın açıklamaları.

https://streamable.com/6j55kb
    --- spoiler ---
  • bugüne kadar yapılmış en sağlam belgesellerden bir tanesi.keşke her sene böyle örnekler çıksa.
  • jerry krause’ın yaptığı ahmaklığı normal görüp, “ama çok iyi takım kurdu haklarını vermek lazım” demişler. hayatta bazı hatalar vardır, tüm iyi yaptıklarını bir anda siliverir. işte krause’ın egosu işte tam da böyle bir durum yaratmış. mükemmel giden, efsane olarak anılan bir takımı tutmaya çalışmamak ve en önemlisi daha sezon başından itibaren koça mobbing yapmak (tüm maçları da kazansa gidecek demek) normal karşılanamaz.

düşünün ki gs futbolda 3 yıl üstüste şampiyon olduktan sonra başkan ( bizde takım menajeri yok diye biliyorum) çıkıp “fatih terim tüm maçları kazansa da gidecek, ayrıca hagi’yi, popescu’yu, hakan’ı ve tafferel’i satacağız. takımı gençleştirmek lazım” dediğini düşünün. o ortamda teknik direktör ve oyuncular nasıl bir psikoloji ile sahaya çıkar ve o sezonu bitirir?

böyle bir düşüncen varsa bile ilk haftadan itibaren medyaya malzeme vermek neyin kafasıdır?

yapılan yenilik de ortada. 22 senedir bir başarı yakalayamayan bir takım haline geldi bulls.
hesabın var mı? giriş yap