şükela:  tümü | bugün
 • sean penn'in yöneteceği, charlize theron, javier bardem ve adèle exarchopoulos'un oynayacağı pre production aşamasındaki film.

  http://www.imdb.com/title/tt3286560/?ref_=nv_sr_1
 • henüz vizyon tarihi kesinleşmemiş sean penn filmi.
 • 2016 cannes film festivali'nde altın palmiye için yarışacak film. muhtemelen ilk gösterimi de burada olacak.
 • imdb puanı 4.1 olan sean penn'in yönettiği film. bardem ile oynadıkları the gunman bile 5.8'lerde seyrediyor. ha, imdb herşey mi, değil. ama ateş olmayan yerden 4.1 de çıkmaz herhalde.
 • şuan 3,3 imdb ortalaması var filmin. gerçekten şaşırtıcı charlize theron ve javier bardem'e, jared harris ve jean reno gibi usta isimler eşlik etmiş. fragmanına bakarsak evet biraz ketelik var filmde yine içi boş bir propaganda filmini aşk dokunuşları ile süslemişler falan dedirtiyor ama 3,3 puan rotten tomatoes eleştirileri de müthiş kötü. acaba yönetmen ve oyuncular falan mı bir konudan linç ediliyor dedirtmedi değil. çünkü cidden bu kadro bu kadar kötü olmamalı.

  türkiyede bugün itibariyle gösterime girdi film. istanbulda 10 kadar sinemada yer bulmuş... eğer başka bir şeye gönlüm kaymazsa önümüzdeki haftaiçinde zorlu'da izleyip daha detaylı bir yorum girerim muhtemelen.
 • rotten tomatoes puanı yüzde on olan film, bütün eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş.
 • nerdeyse belgesel tadında bir film olmuş. birleşmiş milletler görevlisi iki doktorun aşkını temel alarak aslında liberya ve sudan'daki iç savaşların vahşetini anlatmaya çalışan, sert ve sarsıcı bir film olmuş. çatışma sonrası görüntülerde kan, kemik, yanık cesetlerde, organ parçaları hiç esirgenmemiş. film bitince en az 2 saat kendime gelemedim, "biz neleri dert ediyoruz, elalem neler yaşamış, ne acılar çekmiş" diye. açlık ve susuzluk üzerine bir de iç savaş yaşayan ülkelerde, insanlar neden savaşmıyor ve kaçmaya çalışıyor sorusunun cevabı da bu filmde. suriyeli mülteciler konusu henüz çok sıcakken, film başka bir yerden afrika'nın içinden bu konuya dikkat çekiyor.

  jean reno filmin sürprizi olmuş. yaşlanmış da olsa, kendisini yıllar sonra perdede görmek iyi geldi. charlize theronise çok güzel, her sahnesinde iç eritiyor. filmin imdb notu çok düşük, sanırım yeteri kadar insan henüz izlemedi. bakmayın imdb notuna gidin ve kendinizi sorgulayın, yaşadığınız yere ve zamana şükredin.
 • rhcp otherside ile başlayıp, aynı şarkıyla biten film.

  hans zimmer adını görünce heyecanlanmıştım. ilk defa hayal kırıklığına uğradım. filmin bir derdi var belli. izlenmesini tavsiye ederim lakin bu tarz filmlerde derdin tam anlatılamaması beni hep rahatsız etmiştir. o yüzden filmin türkçe ismine yaraşır olduğunu düşündüm. ikiyüzlü...

  --- spoiler ---

  açlıkla boğuşan afrika'da son model silahların nereden geldiği, bu savaşlardan kimin çıkarı olduğu (halkın olmadığı kesin bilgi yayalım), savaşı destekleyen güçlerin oradaki barış güçlerinin de sahibi olduğu gibi gerçekler es geçilmiş.

  beni en çok etkileyen sahnelerden biri; filmin başında cam bir fanusa barınak, yemek ve güvenliği temsil eden üç taşın konulmasının ardından gelen "sizce bu dolu mu?" sorusu idi. sonrasında kum ve su ile boşluklar doldurulmuş, öğrencilerden biri ise "taşlar yerleştirilmeden hiçbir zaman tam dolu olmaz." repliğiydi.

  diğeri ise dünya tarım ve gıda organizasyonu'nun (fao) gönderdiği yüksek karbonhidratlı yardım yiyecekleri ile sam'in babası ile olan sahnesiydi.

  dünyanın bir yarısı evlerinde huzur içerisinde uyurken ve elde edemediklerine hayıflanırken, diğer yarısı hayatta kalma mücadelesi veriyor.

  sığınmacılarla ilgili zayıf da olsa bir gönderme içerdiğini de belirtmeliyim. sığınmacı kabul etmeyen bir ülke menşeili bu filmde.
  --- spoiler ---
 • dünyanın korkunç yüzünü bir kere daha gösteren film.
  çoğu sahneyi gözlerim dolu dolu izledim. dünyada neden bu kadar çok kötülük var bilmiyorum.
  birileri istediğini yer içerken, birileri evlerinde güvenle uyurken başka birileri hayatta kalmaya çalışıyor.
  hayatta en çok korktuğum şeylerden biri çaresizlik. ımdb puanı düşük kalmış, izleyin.
 • sonunda sean penn yonetmen olarak hak ettigi degeri gormus. bu zamana kadar bu adami ovendeydi kabahat zaten...