şükela:  tümü | bugün
 • isa ve 12 havarisinin meşhur son yemekleri ile çarmıha gerilişi arasında geçen olayları absürt bir dille anlatan harika netflix yapımı. başlıktan da anlaşılacağı üzere yemekte içkinin bokunu çıkarıyorlar ve olaylar gelişiyor. dini ögeler ile dalga geçilmesini sorun etmiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. zaten 45 dakika uzunluğunda. ben tam da noel günü izlediğim için daha da anlamlı oldu :)
  dini inançları olanlar için filmde pek çok kabul edilemeyecek sahne var. bu nedenle ımdb notuyla değerlendirmemek lazım, çünkü sırf dini nedenlerle düşük not vermiş pek çok kişi var.
 • 3 aralıkta netflix türkiye’de olacak. izlenebilir duruyor.
 • bizim ülkede çekseler içinde bulunan tüm ekip müebbet hapis alırdı. dini hassasiyetleriniz fazlaysa izlemeyin. bazı sahneler çok komikti. meryem ana ile alakalı thomas'ın ve diğer havarilerin itirafı baya sert ama komikti
 • netflix yapımı bir film.
 • hangover adıyla bilinen serinin hz. isa ve havarilerinin son akşam yemeğine uyarlanmış brezilya yapımı komedi filmi.

  filmin esinlenmek dışında orjinal hangover serisi ile bir bağı bulunmuyor.

  netflix'in muhafazakar kesimin tepkisinden korkmadan yayınlaması ise dikkat çekici.
 • portekizcenin fonetiğinden mi yoksa çok bağırmalarından mı nedir acayip gürültülü bir yapım olmuş.
  vakit geçirtir.
 • monty python and the holy grail tadı almak için izlemek istedim, fena bulmadığımı söylemeliyim, isa'nın popüler olmak için şaklabanlık üstüne şaklabanlık yapan bir ilgi budalası, mecdelli meryem' in (maria magdalena) nemfomanyaklık sınırında gezen ve işini çok seven bir hanım, tüm incil mitini yıkarak yahuda'nın (judas) içlerindeki en sağlam ve akil adam ve tüm havarilerin boş beleş manyak tipler olması güzeldi, brezilya komedisine yabancı olan benim için de deneyim oldu.
  tabii şöyle bir durum var, daha doğrusu tüm parodiler için geçerli bir kural: parodisi yapılan, yani "alaya alınan" konunun aslına ne kadar vakıfsanız parodisinden o kadar tat alırsınız, isa'nın yahuda tarafından ihanete uğrayacağı ve petrus tarafından "horoz ötmeden üç kez inkar edileceği" ile ilgili olarak kehanette bulunduğu son yemek ile ilgili iki bin yıldır bilinenlerin ışığında izlenirse gayet tat alınabilir. (lazarus' un diriltilmesi göndermesine ayrıca bayıldım)
  bir saatin altında bir film, hoş vakit geçirmek isteyenler için tavsiye ederim.
  sosyal medyada "peygamberimiz cizız krayst'ı andaval, hödük, ebleh, sefahatçi, beyinsiz, alkolik gösteriyurlar" diye hönkürerek kazan kaldıracak hristiyan yobazı görüntüleri isterim ama.
 • bugun netl'xte denk geldigim ismi nedneiyle ilgimi ceken ve is ve 12 havarisinin son yemegini konu alarak bol bol kahkaha attiran muhtesem brezilyea kisa filmi (45 dk)...

  brezilya gibi konservatif bir toplumdan dinle bu kadar dalgagecen bir film cikmasi ayrica guzel.. umarim diger toplumlar da ornek alir ve bu kadar toleransli olur.. sizin icin kutsal olan baskasi icin dalga konusu olabilir gayet de...

  ayrica filmden monty python's life of brian tadi aliniyor.. hatta izleyince tekrar izleyeselim geldi bu filmi...
  bu tur filmleri seviyorsaniz mutlaka izleyin...
 • dini dogmaları tiye alan herşeyi seviyorum. mizah öyle güzel birşey ki güldürürken bunların ne kadar saçma ve tutarsız şeyler olduğunu inceden inceden veriyor size..

  .--- spoiler ---

  ...........................................

  lübnan kokaini kısmında haykıra hakıta güldüm

  ........................................................
  --- spoiler ---
 • bu kadar cesur yapımlar görmeye alışkın olmadığım için beni çarpmış filmdir.

  tövbeler eşliğinde gülerek izledim.