şükela:  tümü | bugün
 • dişçisiyle psikoloğuna aynı saatte randevü verebilecek kadar metroseksüel
  yattığı yerden tüm derslerini çalışabilecek kadar zeki
  sevdiği insanlara hayır diyemiyecek kadar iyi niyetli
  son 4 yılımı paylaştığım, her zaman güvenilebilecek kadar dost yeni bir yazar kişisi.
 • terry pratchett'ın karakter olarak değil de tema olarak ölümle ilgili en çok söz söylediği diskdünya romanı. bir rincewind öyküsü sayılıyor sanırım. vakti geçmiş kahramanları bir araya getiren barbar cohen'in tanrıların mekanını basıp disk'i havaya uçurma planı çevresinde olaylar döne dursun, tüm roman, novella oluşundan belki, kötü kurgulanmış bir kısa öykü gibi hızlıca ilerliyor. gönül sona yaklaşan şeylerin beraberinde gelen aceleciliğe dair bir tercih olduğuna inanıyorsa da vetinari gibi yıllardır tanıdığımız karakterlerin gayrı kendilikli hareketleri de sırıtmıyor değil.
 • terry pratchett ustanın kendi hastalığı ve yaklaşan ölümü hakkında ölümsüz sözler söylediği kitap.
 • alter bridge'in 5. stüdyo albümünün adı... bu da albüm kapağı.
 • çıkış tarihi 7 ekim olmasına rağmen şimdiden malum ortamlara düşmüş yepyeni alter bridge albümü... sevgilimi aldatıyormuşum gibi hissediyorum ama dayanamadım, dün geceden beri döndüre döndüre dinliyorum... albüm hakkında diyebilirim ki; oldukça dolu bir albüm... my champion'ı dinledikten sonra korkmuştum aslında "ulan alter bridge'de mi artık piyasa işler yapıyor artık" diye ama full albümü dinledikten sonra şükürler olsun ki myles & mark abilerimiz beni yamulttu... birer alter bridge klasiği olabilecek en az 6-7 şarkı var... şimdiden gözüme çarpanlar: show me a leader, cradle to the grave, this side of fate, you will be remembered, crows on a wire, twilight, island of fools (şahsi favorim) ve albümle aynı adı taşıyan the last hero... ki the last hero öyle dinamik bir şarkı ki dinlerken sanki 3 şarkıyı birden dinliyormuş hissi yarattı bende... albümde üstat myles kennedy'nin efsaneler efsanesi bir vokal performansı var... özellikle island of fools'un son nakaratındaki 4.06. dakikasında myles öyle melodik bir şekilde "island of fools" diyor ki ilk birkaç dinlememde elektro gitar sesi sandım resmen "allah allah, mark soloya erken mi girdi acaba, bilerek mi böyle bıraktılar" falan dedim ben hatta...
  neyse efendim, özetle efsane bir albüm olmuş, myles'ın, mark'ın, phillip'in, brian'ın ellerine kollarına sağlık!
 • bugün itibarı ile piyasaya çıkmış yepyeni şahane alter bridge albümü... efsane geri döndü!: https://open.spotify.com/…um/1nhfeleec1mldzazcm5dqb
 • şahsıma, son zamanların en büyük ve zevkli göt oluşunu yaşatan albüm. yayınlanan singlelardan yola çıkarak, biricik grubum, saplantılı sevdiğim alter bridge bu sefer üzecek demiştim ancak albümü ikinci kez turluyorken yerimde duramıyorum! babalar ağır döktürmüş; amerikan rock denen, iyi yapıldığında tadından yenmeyen tarza sınıf atlatmışlar yine. adamsınız adam!
 • albüme de adını vermiş bir alter bridge klasiği olmaya aday aşmış şarkı... adeta müzikal şölen! myles kennedy'nin vokal performansına ayrı değinmek lazım, şarkının başında öyle "save us" diye bağırıyor ki resmen aya çıkmış... onun dışında gitar soloları da ayrı doyurucu... yine çoğu alter bridge klasiğinde olduğu gibi soloların ilk kısmını myles, 2. kısmını tremonti atmış sanırsam...

  sözleri için:

  can you hear the marching, beating of the drums?
  once again the dogs are out for blood
  words and accusations, history revised
  the time has gone to tell that you are right

  oh how you tried
  i know that you tried
  to save us

  save us

  i remember dreaming not so long ago
  the change was gonna come, i still had hope
  how long must i keep waiting, feeling so ignored
  is anything worth saving anymore?

  i just don't know
  but need you so

  don't let us fall again
  we can't fight this on our own
  who'll save us in the end
  have we lost our last hero?

  tyrants overtaking intoxicate with lies
  there is no escaping, not this time
  the simple man receiving, defending every crime
  somehow still believing they are right
  so hypnotized

  don't let us fall again
  we can't fight this on our own
  who'll save us in the end
  have we lost our last hero?

  tell me where are the heroes?
  no
  tell me where are the heroes?
  no, no
  have we lost all our heroes?
  no

  how could this be, we couldn't see
  now we are left here to fight this on our own

  build them up to tear them down
  what we've done i'm far from proud
  chew 'em up
  spit 'em up
  in the end
  who'll save us now?

  can you hear the marching, beating of the drums
  once again the dogs are out for blood
  words and accusations, history revised
  the time has gone to tell that you are right

  don't let us fall again
  we can't fight this on our own
  who'll save us in the end
  have we lost our last hero?

  have we reached the end?
  are we last to know?
  are we still afraid?
  nowhere left to go
  no, it's much too late
  there's no hope to see
  there is still a chance left
  for you and me
 • alter bridge'in artık durdurulması gerektiğini gösteren albüm. hiç mi kötü iş çıkmaz lan bir gruptan? baştan sona sıkılmadan dinledim ve her şarkıda gruba tekrar tekrar hayran oldum. özellikle mark tremonti kendini hiçbir şekilde tekrar etmiyor ve her seferinde şaşırtıyor.
 • albümün açılış şarkısı show me a leaderbence alıştığımız alter bridge şarkılarının dışında bir parça. gerçi bence albüm alıştığımız alter bridge tınılarını taşımıyor. bunu kötü anlamda değil (tamam belki biraz kötü anlamda) aksine tonların sertleşmesi anlamında diyorum.

  bu ton sertleşmesi olayını grup elemanlarının yaratıcılıklarının üstünlüğüne bağlıyorum. tremonti'nin hiç kendini tekrar etmediği(ne zaman tekrar etti ki zaten?), scott phillips'in double kick pedal'ı hiç olmadığı kadar çok kullandığı, myles kennedy'nin yine üstün performans gösterdiği bir albüm bu. ancak myles kennedy yerine till lindeman solist olsaymış cuk otururmuş. ritimlerin ve tonların industrial metal'e kaydığı bir albüm olmuş bana göre. ha bu fena mı olmuş? tabii ki hayır. yalnız kritiklere baktığımızda aldığı puanların (diğer albümlere göre) düşüklüğü bana göre bu sebepten.

  tüm albümü hatim ettim fakat aklımda kalan iki şarkı var. birisi show me a leader diğeri de the writing on the wall. albüm olmuş. dinleyiniz, dinlettiriniz.