• lan bu oyunda trans olan kim anlamadim ben. ellie haric herkes trans’a benziyor
  • sızan senaryosuyla hayal kırıklığı yaratmış oyun. ne çok seviyordum halbuki, nası heyecanla beklemiştim. bok gibi olmuş afedersin. üzdü.
  • (bkz: #106151989) burada söyledik neymiş çıkmadan belki de doğru olmayan leaklere yorum yapıyorsunuzcular, neil dickmann ilk oyunda iyi iş çıkardı bunu batırmaz diyenleri patlatan oyun.

sırf haksız çıkmak için reddit üzerinden de yt üzerinden de takip ettim maalesef ki fazlası var eksiği yok. ilk oyundan sonra bir çok insanın merakla ve özlemle beklediği part 2 ancak bu kadar güzel sikilebilirdi emeği geçen herkesin en içten dileklerimle amk.

hala olayı sjw ve lgbt nefretine bağlayanlar var aslında neil dickmann'ın da yaptığı bu, başarılı ve bütün kritiklerde kullanıcı - site oylaması örtüşen her yönden başarılı bir oyundan sonra sen bu hikayeyi al marjinal olacağım diye anasını belle sonra yazacağınız senaryoyu silkeyim diyen insanlar homofobik olsun ne güzel iş.

şöyle anlatayım bundan sonra spoilervar ;

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

joel gibi bir adam yüzlerce virüslüden götünü kurtarsın sen yine kaltaklığını yap bir oda da etrafını sar işte yıllarca önce senin girdiğin bir hastanedeki öldürdüğün doktorun kızıyım intikama geldim de kafa göz patlat. gerçekten mükemmel bir yazım mü-kem-mel.

ilk oyunu oynayanlar bilir joel belki de bill'den sonra oyundaki en paranoyak karakterlerden biridir. herkese mesafeli yaklaşır, yeni tanıştığını bırak uzun süre tanıdığı tiplere bile hep şüpheyle bakar asla tam olarak güvenmez. oyunda tam olarak güvendiği biri kardeşi tommy diğeri ise tess'tir zaten.

sen böyle bir karakter yapısındaki adamı al daha yeni tanıştığı kimselerle rahat rahat tuzağa girsin, rahat rahat kim olduklarından isimlerinden bahsetsin, güvensin. bu kısmı kim yazdıysa zaten ya ilk oyunu oynamamış ya da aleni insanlarla taşak geçiyor. bi siktirin gidin hakikaten.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

naughty dog'a geldiğinden beri uncharted da dahil ortalığı karıştıran, yazılımcılara kendi fikirlerini dikte edip aynı fikirde olmayan, çalışma şartlarını eleştiren yapımcı, dizayncı insanları işlerinden eden neil dickmann serinin içine etmiştir.

böyle boktan bir senaryoyu lgbt kalkanı kullanarak satmak ve pazarlamak istemesi ve senaryoyu beğenmeyenleri bağnaz ve homofobik olarak tanımlaması oldukça acınasıdır.

keşke ilk oyun hatırasıyla akıllarımızda kalsaydı da böyle boktan bir senaryo ile gelmeseydi. ne diyeyim sony napsın ne etsin santa monica stüdyolarını bunlar ve bunlar gibilerden uzak tutsun. ayrıca sızdıranların da klavyesine toz değmesin n.d gibi bir dızoya 69 € bağışlamaktan kurtardılar bir çok insanı.
  • an itibariyle açılmıştır. tıkladım ve girdim.
  • sony olayın bugını bulmuş(bkz: swh)

buyursun şimdi götü yiyen eleştirmen varsa kötü desin. sırf eşcinsellik var diye kötü diyorsun diye nasıl linç ediliyor dünyada.

linç korkusuyla buna negatif yorum yapabilecek babayiğit yok. hele ki dijital platformda.

homofobik damgaları hazır alınlara basılmak için, linç için pusuda bekleniyor(bkz: swh)

edit: bu arada kendi fikrimi belirteyim bence sjw filan hiç sorun değil de bu oyun joel'dir arkadaş. bizim sevdiğimiz joel'in duyguları, karmaşası, sevgisiydi. joel'siz o tadı alabileceğimi düşünmüyorum açıkçası
  • oyunun psn türkiye fiyatı oyunun çıkışıyla birlikte 500tl'ye çıkmış. deluxe edition ise 569tl olmuş. evet bunu konuşan yok 1 tane türk yayıncı-gamer bulamazsanız. dertleri sadece key erken geldi gelmedi. playstation türkiye sen iğrenç ve aşırı paragöz bir firmasın.
  • şimdiye kadar game of the year için resident evil 3 remake ile kapışacağını düşündüğüm, fakat az önce yukarıdaki yazarlardan öğrendiğin kadarı ile joel in saçma sapan bir şekilde öldüğünü öğrenerek "oyum re3 e" deyip oynamadan beklentimi düşürerek ön yargılı davrandığım zombi virüs oyunudur.

joel de ölse, ellie de ölse oyunun birinci serisinin hatrına 2013 yapımı birinci oyunu oynayan ve beğenen her oyuncu kesinlikle oynayacaktır. bu oyunun ismi bile satış patlaması demek.
  • senelerdir isterdim şöyle travesti sikebileceğim bir oyun çıksa da çatır çutur travesti siksem playstation'ımın karşısına geçip boşalsam. bana bu imkanı veren sony ve naughty dog yetkililerine teşekkür ediyorum. 500 tl'yi basıp travesti sikmeye başladım bile.
  • sjw yazmayanı sikiyorlar galiba...

gidin fifa falan oynayın ulan çöpler zorla mı oynatıyorlar size? netflix 1, şu oyun 2. çomarlığınızdan gına geldi.
hesabın var mı? giriş yap