şükela:  tümü | bugün
 • ayni isimli filmin soundtrack'inden bir america $arkisi.

  when the last eagle flies
  over the last crumbling mountain
  and the last lion roars
  at the last dusty fountain
  in the shadow of the forest
  though she may be old and worn
  they will stare unbelieving
  at the last unicorn

  when the first breath of winter
  though the flowers is icing
  and you look to the north
  and a pale moon is rising
  and it seems like all is dying
  and would leave the world to mourn
  in the distance hear her laughter
  it's the last unicorn
  i'm alive... i'm alive

  when the last moon is cast
  over the last star of morning
  and the future is past
  without even a last desperate warning
  then look into the sky where through
  the clouds a path is formed
  look and see her how she sparkles
  it's the last unicorn
  i'm alive... i'm alive.
 • bugun super kanal adli dunya kotusu bir isme ve nitelige sahip oldugunu du$undugum kanalda tesadufen takildigim ve inanamayarak ister istemez sonuna kadar izleme zorunlulugu hissettigim 1982 yapimi uzun metrajli cizgi film* . once dallama cocuk cizgi filmi saniyorsunuz, sonra izlerken giderek kapiliyor gidiyorsunuz . amerikan deseniz cizimler bati tarzi* degil . diyaloglar zaten oyle boyle degil, her biri ayri bir guzellik, ayri bir dunya* . ne i$ fransiz orijinli falan mi derken bir goruyorsunuz $arkilar ingilizce . merakiniz iyice artiyor . sonra film bitiyor bir de ne goruyoruz: producing'dir, senaryodur $udur budur amerikalilar ve ingilizler yapmi$ ama animasyonlar tamamen japon babalara ait . senaryonun asil olayi da $oyle: peter beagle'in the last unicorn adli hikayesinden uyarlama . bu uyarlamayi da beagle'in kendisi yapmi$ . hatta bu beagle, ayni zamanda lord of the rings'in eski animasyonunun da senaryosundan sorumlu ki$iymi$ . tarz bana yakin gelmi$ti zaten* .

  cizgi filmin ba$ka bir guzelligi ise, karakterleri seslendirenler . bunlar arasinda mia farrow, jeff bridges, angela lansbury ve christopher lee var . cok iyi be .

  "super" kanal bir daha yayinlar mi bunu bilmiyorum ama cizgi film olayina yakinlik duyanlarin kesinlikle bir $ekilde izlemesi gerektigini du$unuyorum . genel olarak goruntu kalitesi iyi degil, ses ve muzik kalitesi de iyi degil hatta ama soundtrack cok iyi . o kadar ses kalitesizliginde bile ne kadar guzel oldugunu anlayabiliyorsunuz . enstrumantal versiyonunu da kesinlikle indirmelisiniz eger begenirseniz .

  *

  "walk ahead of me and i may not follow. walk behind me and i may not lead. walk beside me, like a friend"
  - the unicorn -

  *
 • peter s. beagle isimli yazarın oldukça takdirler kazanmış bir kitabı. fantastik kurgunun en iyi örneklerinden ve şimdiye kadar anlatılmış en iyi peri masallarından biri olarak adlandırılır.
 • 2004 yilinda farkli yonetmenler fakat ayni senarist (peter s beagle) tarafindan yeni versiyonunu izleyecegiz bu guzelligin. seslendiren saglam kadronun coguyla anla$ma saglanmi$. ne guzel ne guzel.
 • çocukluğumdan kalan bir başka çizgi film. aynı peter pan da olduğu gibi beni büyülemiş ve izlediğim günden itibaren sürekli bu çizgi filmin videosunu tutturmama sebep olmuştu. bu çizgi filmde konu bahis bir kral tarafından denize hapsedilmiş beyaz, tek boynuzlu atlar, bunların denizden kaçmasına engel olması için görevlendirilmiş kızıl boğa ile ve şans eseri son boynuzlu atı bulup kendini bu atları kurtarmaya adamış komik bir büyücüdür.
 • (bkz: donnie darko)
 • 1982 yapımı uzun metrajlı bu çizgi filmin harika bir soundtrack'i var.
  (bkz: on man s road)
  (bkz: in the sea)
 • insanın boğazında bir yumru, göğsünde taş gibi bir ağırlık bırakan nefis çizgi filmdi. akılda ise, o karanlık sarayın tavanlarındaki fresklerde koşan unicornlar kalırdı...

  "o artık diğerleri gibi değil, çünkü pişmanlığın ne olduğunu öğrendi..."
 • peter s. beagle'ın güzel bir çalışması..
  dünyada tek kaldığının söylentileri üzerine soyunun geri kalanını aramaya çıkan bir tek boynuzlunun başından geçenleri anlatan hikaye..
  kurt kadın lila adlı hikayesi ile kıyasla kat kat güzel ve sevimli..
 • 80'lerden* bir çizgi film daha.. tek boynuzlu at*'ın hikayesi..