şükela:  tümü | bugün
 • üstad craig ferguson tarafından sunulan çok eğlenceli bir show. late night show diye tabir edilen formatlar içinde müzik grubu olmayan yegane insandır kendileri. ama bu eksikliği kendine has üslubuyla hissettirmemiş, kendince efektler kullanarak doldurmuştur. bir de konuğu gelince önündeki kartları yırtıp havaya atmasıyla ünlüdür. karşısında şu an conan o'brien yerine jimmy fallon olduğu düşünülürse önü bayağı açık görünüyor. yürü be ferguson, kim tutar seni!
 • an itibariyle sol frame çok güzel tanımlamıştır bu programı:

  · salaş yerler
  · the late late show with craig ferguson

  the late late show with craig ferguson çok sevilen, vazgeçilemeyen salaş yere benzer. diğer late night show'lar gibi müzik grubu yoktur, bütçesi düşüktür, grafiklari ucuzdur, ışıklandırması kötüdür ve hatta yağmur yağdığında çatısı bile akar. fakat bunlar daha da çok sevmemizi sağlayan özellikleridir. zira bu haliyle sıcaktır, samimidir, bizdendir. yoğun ve yorucu geçen bir günün ardından ya da depresif bir anda dertlerinizi unutturan muhabbeti güzel kanka tadındadır. yarına iş var ben kalkayım artık derseniz; salla hocu ya, yarın işte uyursun der. zaten ona göre yarın sadece geleceğin dünüdür, çok kafaya takmaya gerek yoktur.

  craig ferguson'ın yazdığı ve söylediği giriş şarkısının sözlerini de yazayım tam olsun:

  it's hard to stay up
  it's been a long, long day
  and you've got the sandman at your door.
  but hang on, leave the tv on
  and let's do it anyway.
  it's okay.
  you can always sleep through work tomorrow, okay?
  hey, hey, tomorrow is just your future yesterday.
 • 2009 sezonunda yeni introsuyla karşımıza çıkıyor. gençliğinde the bastards from hell adlı punk grubunda bateri çalan craig de bagetleri almış eline bu sefer.

  http://www.youtube.com/watch?v=cutbxodrefu
 • bu aralar içimizi dışımızı jay leno yapmaya karar vermiş olan cnbc-e ve e2 keşke buna da bir el atsa da, rahat rahat gülsek harbiden. craig ferguson gerçekten komik, sevimli, samimi bir adam. show da öyle. öehh dedirten kasıntı espriler yok, o amerikanvari abartı yok, hele gelen konuk da iyiyse akıp giden eğlenceli sohbetler çıkıyor ortaya. craig abimizin konuklara içten sarılışına, oturur oturmaz program kartlarını yırtıp atışına da ayrıca hastayız.
 • konuk olma rekoru kristen bell'e aittir. hatta craig abi ikiye falan böldü bu hatunu magic week ayağına.
 • içinde şarbon (anthrax) bulunan bir zarf gönderilmiş stüdyoya ve fbi, cia falan müdahele etmiş. tabi craig aşırı derecede taşak geçiyor bu durumla ama cbs'e göre iş gayet ciddi.

  daha sonra şarbonun mısır unu olduğu ortaya çıktı, herkes rahat nefes aldı. craig hala taşak geçiyor.

  http://youtu.be/3vb44osi0tu
 • son zamanlarda reytinglerinin iyice yükselmesi ile craig eskisi kadar rahat değil gibi gözükse de (daha az küfür vs) gene yardırıyor.

  10/7/11 tarihli, izlediğim en komik tweet&e-mail kısmı; http://youtu.be/edsa5y-9guy sesli güldüm baya.
 • lan neymiş bu, oturup izleyeyim diyen adam ilk izleyişinde şunları farkedecektir:

  - arada lafa giren gay bir iskelet robot
  - zile basınca hoplaya zıplaya gelip seyircileri dans ettiren geçmeli bir at
  - lezbiyen seyirci sırasında oturan kıllı erkekler
  - arada sağdan soldan çıkan alakasız daggelinciği fotomontajları
  - craig ferguson'un masası üzerindeki kanguru taşakları

  bunları ihtiva eden bu kırk dakikalık programa güldükten sonra diğerlerinin hepsi yavan gelir.
 • programın 3 ocak 2005'teki ilk bölümünde konuğu hem fox mulder hem hank moody olarak gönlümüze taht kurmuş (nereden çıktığını anlayamadığım laflar) olan david duchovny abimizdir.
 • türlü çeşitli abukluk muhteva eden müthiş olay. geniş stüdyoda at koştururken gagnam style dansı yapmak daha kolay olmaktadır artık. evet gerçekten at vardır bu programda.

  http://www.youtube.com/watch?v=oy_ud081gwu