şükela:  tümü | bugün
 • jody hill’in yönetmenliğini yaptığı 2018 yapımı; başrolünde (bkz: josh brolin)'in olduğu ve 5 - 6 oyuncu ile kotarılmış 83 dakikalık film.

  konusu:
  vahşi doğada çıktıkları gezide 12 yaşındaki oğlu ile bağ kurmaya çalışan bir babanın hikayesini anlatıyor.

  türkçesi'de: ak kuyruklu geyik avcısının mirası
  trailer şeysi

  izlemeyeceğim, hiç ilgimi çekmedi.
 • güneyli amerikalılar üzerine bir film. malum, güneyde yaşayan bu heriflerin en sevdiği faaliyetlerden birisi silahı kapıp hayvan öldürmek. bunu da gelenek haline getirmişler, babadan oğluna geçiyor bu gelenek. birlikte ava çıkıp güzelim geyikleri vuruyorlar. jody hill de bu kişileri anlatıyor filminde. tipik bir güneyli olan buck'ın arkadaşı ve oğluyla birlikte ava çıkması, bu av sırasında oğluyla bağ kurmaya çalışması, ama klasik "kuşak farklılığı" meselesinin av sırasında sürekli buck'ın karşısına çıkması anlatılıyor. sıkıcı değil, süresi de kısa, yer yer eğlenceli, izlenebilir yani. ama iyi bir film de değil. daha 12 yaşında olan velede kendisinden uzun, dürbünlü bir silah verilmesini de, filmin bir yerinde velede tabanca da verip ateş ettirilmesini de yadırgamadım desem yalan olur ama amerika işte. herkes silah alabiliyor, sonra okula geçip insanları katledebiliyor. gene de filmde bi çocuğa silah hediye edilmesi (onca katliamdan sonra) gösterilmeli miydi, bilemiyorum.

  o değil de bu yıl da josh brolin'in yılı oldu resmen. avengers infinity war, deadpool 2, sicario day of the soldado derken kısa zamanda en çok konuşulan aktör oldu. bu film de bu yıl izlediğimiz son filmi.
 • yönetmenliğini jody hill'in yaptığı, başrollerinde josh brolin, montana jordan ve danny mcbride'ın yer aldığı 2018 yapımı netflix filmi.

  dünya prömiyerini bu sene gerçekleştirilen south by southwest film festivali'nde yapan filmde, bir av videoları yıldızının, vahşi doğada çıktıkları gezide 12 yaşındaki oğluyla bağ kurmaya çabalaması ve aile bağlarının zorla kurulamayacağını öğrenmesi anlatılmaktadır.

  film, kısa süresi ve konunun ayrıntıya yer vermeden işlenmesi ile rahatça izletiyor kendini. bana oğul arasındaki duygusal ve kırılgan bir ilişkiyi başrolde yer alan az sayıda oyuncu ile yer yer komedi unsurunu da kullanarak aktaran film vermesi gerektiği mesajı yer yer duygusallaşan sahneler ile vermeyi başarıyor.
 • bu nasil film aq 10 yasinda cocuga ciddi ciddi otomatik silah hediye ediyorlar, sigara veriyorlar. resmen silah ve sigara lobisi support etmis filmi. danny mcbride var diye actim ama dayanilmaz bir amerikan comar filmi.