şükela:  tümü | bugün
 • gameboy klasiği olmuş bir oyun.
 • nintendo klasigidir...platformda rpg olayina yeni bir soluk getirmistir.

  legend of zelda 2 adli oyunda kus bakisi yerine yandan goruntu kullanmasi hayranlari sinir etmistir. sonrada snes adli konsola a link to the past cikmistir ve oyunculari direk bagimli yapmistir. nintendo 64 sisteminden ocarina of time kesinlikle oynanmasi gerekir.
 • oyuna ithaf edilmiş şarkının sözleri de şu şekilde cereyan ediyor;

  link, he come to town, come to save the princess zelda
  ganon took her away, now the children don't play
  but they will when link saves the day, hallelujah

  now link, fill up your hearts, so you can shoot your sword with power
  and when you're feeling all down, the fairy will come around
  so you'll be brave, and not a sissy coward

  now link has saved the day, put ganon in his grave
  so now zelda is free, and now our hero shall be
  link, i think your name shall go down into history
 • link adlı genç kardeşimizin kaçırılan zeldayı kurtarması üzerine kurulu bir oyun. bu sebeple veletlerin çok hoşuna gider. bazen savaşarak, bazen de çeşitli mekanlarda değişik oyunlar oynayarak ilerlenir. beğenilmesi üzerine link's awakening, ocarine of time gibi versiyonları çıkmıştır. oyunda state mantığı yoktur. bir bölgeden çıkılıp tekrar girildiğinde canavarlar ilk yerlerinden harekete başlarlar.
 • rüyalarımı süsleyen adeta geceleri ıslak rüyam olmayı basarmıs* game boyumu aldıgımda kutusundan cıkan ve sürec icersinde tatlı rüyalarimi kabusa dönüstürmüs mükemmel oyun.super mario hevesi bitince bünyede oyunsuzluktan ve meraktan icte uyanan du bakalım bu neymis duygusuyla baslamıstı zelda maceram.kücük game boy ekranında hayatımın korku,macera,heyecan ve fantazi dallarında en büyük deneyimi yasıyordum beynimi patlatırcasına bilmedigim almanca textleri cözmeye calısırken.konu itibariyle adaya düsen elf tadinda bir kahraman ve macerasi anlatılırdı.rpg tadının bu kadar damarlarımda hissettiren baska oyunda görmedim zaten.söyleki geceleri uykuma giren puzzlelar,replikler,bulamadıgım kapılar kafayı yedirtmis ve oyunu bitirince göz yası olarak yanaklarımdan süzülmüstür.yeni versiyonlari piyasaya siddetle sürülen bu oyunun ilk versiyonu en makbuludur serisi icinde.siddetle tavsiye olunur bulana,bilmeyene,oynayana.
 • ilk grafikli aksiyon-rpg kırması. klasikler arasına yerleşmiştir. 10 serilik bir efsanedir:
  (bkz: the legend of zelda)
  (bkz: the adventure of link)
  (bkz: a link to the past)
  (bkz: link s awakening)
  (bkz: ocarina of time)
  (bkz: ocarina of time master quest) (ek paket)
  (bkz: majora s mask)
  (bkz: oracle of ages)
  (bkz: oracle of seasons)
  (bkz: a link to the past four swords)
  (bkz: the wind waker)
 • nintendo 64'de bulunan ocarina of time ve majora's mask adlı versiyonları emulatörler yardımı ile mutlaka oynanması gereken oyun serisi. grafikleri iyi değil belki ama rengarenk, gece gündüz arası gerçek zamanlı geçişler ise bazen gerçekten ürkütebiliyor.
 • link adlı semiz genç kılıcıyla salıyla, flütüyle canıyla hayat vermiştir bozkırlara şatolara bu oyunda.
 • ne yazik ki huzunlu biten bir hikayesi vardir. link prensesi kurtarir, ama ait oldugu sovalye duzeninin geregi olarak onunla evlenemez. isi master sword denen kilica ve barisa gozculuk yapmaktir ve kaderinde sonsuza kadar yalnizlik vardir. ayni sekilde zelda da link'e olan askini unutmaz ve sonsuza kadar yalniz kalmayi secer.
  ( bu zimbirtinin cizgi roman versiyonunu okudum da...)

hesabın var mı? giriş yap