• müzikleri oldukça güzel

a silver mount zion dolusu

bir ingiliz filmi

http://www.imdb.com/title/tt5158522/
  • baş rolünde dünyalar tatlısı ellie kendrick in olduğu dram filmi. ellie kendrick'i game of thrones dizisinde brandon stark'ın yanında dolaşan kız olarak hatırlarsınız belki.

kardeşinin intihar haberiyle çiftlik evine dönen ve hayatının uzun bölümünü ailesinden uzak, yatılı okullarda geçirmiş bir veteriner öğrencisinin aile kavramını öğrendiği bir hikaye. üstelik geriye sadece babası kalmış.

--- spoiler ---

bundan sonrası film hakkında yorumumu içereceğinden bildiriyi vermiş olayım.

babasına özlem dolu şekilde dönmüyor eve. ayrıca kardeşinin ölümünde belki kendi ilgisizliğinden doğan belki de babasının suçlarından doğan net sebebi arıyor kendi içinde. suçu sadece ne kendi ne de babasının omuzlarına yükleyebiliyor. bunu hissettiğiniz anda da bana göre hikayenin dramatik yani ve sizi içine çeken tarafı başlıyor.

güzeller güzeli ellie kendrick'in oyunculuğu, filmin bir çiftlikte geçiyor oluşu-çiftlik işleri içinde de farklı hüzünler yatıyor çünkü- ilgiyle takip ettiriyor sahneleri. izlediğiniz için kendinizi suçlu hissetmezsiniz.
    --- spoiler ---

ellie kendrick'in siyah elbiseli hali için izleyin bari.
  • bu sene izlediğim ikinci kentten köye göçme temalı, creative england fonuyla desteklenen film.* gençlik üzerinde etkisi olsun maksatlı ısmarlama filmler mi diye düşünmüyor değilim.*

ama bu filmler o kadar güzeldir ki benim de bu tantanayı bırakasımı getirtmiştir.
    daha küçük hedefler peşinde koşasımı getirmiştir. köyüme dönüp ineklerimlen beraber sarı çizmelerimlen gün doğumundan batışına kadar ağzıma sıçılana kadar çalışıp fiziksel acımdan varoluşsal acımı duymamaya çalışasımı getirtmiştir.

bu filmde bir de yanlış hatırlamıyorsam şöyle olan çok güzel bir diyalog vardır,

--- spoiler ---

abisinin intiharından sonra psikolojik olarak baba-kıza yardımcı olma maksatlı bir kişi gelir.

yatılı okuldan şehire, kendi hayatını kuran ve bu süreçte evdekilerle pek de bağ kurmamış kadın karakterimize:

-kendini suçlu hissetmene gerek yok vb. bıdı bıdı bir şeyler

-kendimi suçlu hissetmiyorum ki? burada değildim bile!
    (etrafa en çok da kendi içine onay bekleyen bakışlar)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap