• 2009 yapımı warehouse 13 taklidi deniyor diye iddia edilirken, dayanağı olan filmlerin ilkinin (the librarian quest for the spear) 2004 yılında çevrildiğinin gözardı edildiğini sandığım yeni dizi.
  • ismi "kütüphaneciler" olan bir dizinin nasıl macera dizisi olabileceğini merak ettirmiştir. ne olabilir ki? en fazla biri alır kitabı zamanında geri getirmez falan. bununla da dizi yürümez ki..
  • --- spoiler ---

(bkz: warehouse 13)

--- spoiler ---
  • ak saçlı-takım elbiseli-sinekkaydı tıraşlı dede, seksi-orta yaş üstü kadın ve erkek (ve bu ikisinin birbiriyle flörtleşmesi), ortayaş bir erkek, yirmili yaşlarda bir kadın ve erkek. hepsi de çok zekidir. görevleri: polis, dedektif, komiser, hakim, terapist, infaz, idam vb dir. bir nevi doğaüstü evrenin komiserliğidir.

bu kütüphanecilerin yasadışı terör örgütü olduğunu kabul edip onları derdest etmek isteyen hükümet örgütü vardır (bkz: dosa).

bir doctor who değildir. ama eğlencelidir ve insanın tarih, edebiyat, erdemler bilgi ve görgüsünü sevimli ve hoş bir şekilde işler.
  • üzerinden 24 saat geçmesine karşın hala alt yazılı hali dizi sitelerine düşmeyen dizi.
  • (bkz: warehouse 13)
    ama neden baska konu mu bulunamamis yani keske sihirli artifactleri toplamak yerine kutuphanecilikten mutevellit sihirli yazitlari parsomenleri vs vs toplasalarmis. bir warehouse 13 daha çekmek kimin fikriydi acaba.

bir de serpent brothers isimli dizinin kotuleri var. hepsi birbirinden gerizekali ve bi isi iki eliyle dogrultamayan tipler. tabii ki her bolum sonunda beceriksizliklerinin kurbani oluyorlar.

yoklukta izlenecekler listesine alındı.
  • warehouse 13, doctor who, sherlock holmes, the lost room dizilerinden esinlenilmiş ailece izlenebilecek bir dizi.

dizideki karakterlerin, dizinin senaryosu ile pek uyumlu olduğunu söyleyemem. diyaloglar iyi ancak dizinin çekimleri, görüntü kalitesi, efektler ve oyuncuları ortalama bir seyir keyfi yaşatıyor.
  • oldukça kötü bir warehouse 13 taklidi olmuş. christian kane için bile izlenmez, onun için bile!
  • az önce tlc'de bir bölümüne denk geldiğim dizi. shakespeare'in oyunlarına referans yaparak şifre çözmeler, sherlock holmes, alice in wonderland gibi ingiliz edebiyatının önemli eserlerine göndermeler yapmalar, karakterlerin o şekilde ölmeleri (moriarty uçurumdan atlamaya korkuyor, çünkü o zaman ölmüştü) falan çok hoşuma gitti. tabii denk geldiğim bir bölümden bahsediyorum. sözlükte genelde beğenilmemiş ama ben kendisine bir şans vereceğim. tarih ve edebiyat referansları ve karakterler çok hoşuma gitti. bunun üzerinden şifre çözmeleri daha da hoş bence.
    edit : wharehouse 13'i de not aldım. ilk defa görüyorum bu dizi adlarını. sözlük iyi ki var.
  • tnt'nin 10 bölüm olarak onay verdiği ve 2014'ün sonlarına doğru yayınlayacağı yeni aksiyon macera dizisi.

daha önceden televizyon için çekilen the librarian üçlemesinin filmlerinin başrolünde olan noah wyle dizide de başrolde. ona rebecca romijn eşlik edecek.

http://tvbythenumbers.zap2it.com/…tm_source=twitter
hesabın var mı? giriş yap