şükela:  tümü | bugün
  • lost 5. sezon 4. bölümünün adı. yayın tarihi 4 şubat 2009.
  • --- spoiler ---

muhtemelen, merkezine aaron'u alacak olan ve bu düşünceyle beni gülümseten müstakbel lost episodu. bence kesin aaron bu küçük prens.*

--- spoiler ---
  • 5. sezonunu ilk bolumlerini izledikten sonra bence baglayamıcaklar sonunu bok gibi oluyor demem ragmen bu bolumu izledikten sonra (simdi) umudumu kaybetmeme gerektigini anladim.

--- spoiler ---
    bu bolum milyonlarca sok eden olay gelisiyor. ornegin:jin'in olmedigi ve zamanda kayarak black rock gemisi sakinleriyle yaptıgı gorusme.evet danielle rousseau de orda hem de hamileyken.bu olaylar yavas yavas dizinin eski heycanini yerine getirdi bence.nerde o 3. sezon derken simdi aynı heycanı yasarmis gibi oldum.

--- spoiler ---
  • 1974 yapımı stanley donen filmi. kitabın ruhundan çok uzak tabi ki. zaten yarı müzikal gibi bir şey. küçük prens rolündeki velet çok tatlı. gene wilder tilki, bob fosse ise yılan rollerindeler. özellikle bob fosse'un kostümüne ve dans figürlerine dikkat çekmek lazım. ayağında iskarpin ve elmas kaplı çorapları ile moonwalk yapıyor. figürleri de gayet tanıdık. anlaşılan michael jackson kendisinden oldukça etkilenmiş. ayrıca bu filmi (ya da kitabı) çok seviyor olmalı ki, erkek çocuklarının adını prince koymuş.
  • singin' in the rain gibi bir başyapıtı da yönetmiş olan stanley donen'in 1974 tarihli filmi. küçük oyuncu steven warner performansı için bile izlenebilir.

prensin pilotla olan sahnesi için:

http://www.dailymotion.com/…-prince-1974_shortfilms
  • orjinal kitabından baya farklı olan, bol müzikalli , danslı uyarlama. film boyunca küçük prensimizin mantosu mu desem ceketi mi artık bilemedim rengine takıldım. küçük prens i mavi bilirim ben; ama böyle deniz mavisi gibi turkuaza da dönük bir şeydi üzerindeki. her neyse gayet tadındaydı. lerner ve loewe'nin my fairy lady & camelot parçası da yıldızlara bakarken akla geliyor. gülücükten çıncınlayan yıldızlara güzel eşlik ediyor. insanı pilot olmaya teşvik ediyor . ben teşvik oldum mesela. zaten pilot olmadan mümkün olmayacak bir şey olsa gerek. elinde sonunda, güzel kafayı bi nebze yaşatan güzel film.

http://www.youtube.com/watch?v=kgt4hmmepxy
  • seslendirme cast'ı şahane olan animasyondur. kim yok ki cast'ta? sayıyoruz: marion cotillard (gül), james franco (tilki), rachel mcadams (anne), albert brooks (iş adamı), jeff bridges (pilot), benicio del toro (yılan), paul giamatti (öğretmen), ricky gervais (kibirli adam), riley osborne (küçük prens), mackenzie foy (küçük kız), bud cort (kral). enfes bir cast. bu enfes aktörlerin seslerini aynı animasyonda duymak güzel olacak bence. bakalım nasıl bir animasyon olacak... bi ara stanley donen'ın filmini de izlemek gerek. animasyon hakkında fikir verir.
  • ikinci fragmanı yayınlanmış. fragman bile insanın içini bu kadar ısıtıyorsa filmi düşünemiyorum bile.
    https://t.co/s71ggcsym8
  • ulan daha fragmanı izlerken ağlanır mı be? açıp bi daha okutturacak kadar güzel fragman, filmi düşünemiyorum.