şükela:  tümü | bugün
 • yapım aşamasında bir giorgos lanthimos filmidir.

  kynodontas ve alpeis'den sonra yine bir absürtlüğün uç olduğu ve kesif bir alt metine sahip filmle vuracak gibi görünüyor.
  konusu diğerleri kadar uçuk ve düşündürücü duruyor.

  "a love story set in a dystopian near future where single people are arrested and transferred to a creepy hotel. there they are obliged to find a matching mate in 45 days. ıf they fail, they are transformed into an animal and released into the woods."

  merakla bekliyoruz.
 • süper orijinal ve yaratıcı bir konusu var. konusunu okudum ve ilk önce bi vay amına koyim yaa dedim, sonra çek hadi de izleyelim bari diye düşündüm. içimden bir ses buralar entry dolacak diyor.
 • öncelikle filmi dev merakla bekliyorum. konusu itibariyle süper orjinal lanthimos yine düşünmüş dedirtiyor. ayrıca diğer 2 film üzerinden de konuşursak, acayip sci fi konuları günlük yaşamda gayet normal şeylermiş gibi anlatabildiği için yine harika bir film ortaya çıkacak gibi düşünüyorum. takıldığım tek nokta ise bir chan wook park - hollywood vakası olur mu korkusu. hatırlarsanız chan wook park hollywood debutsunu stoker'la yaparak kapana kısılmış bir fare gibi hareket etmesine rağmen bize içi boş fakat takdire şayan bir görüntü topluluğu izletmişti. umarım, lanthimos'ta kapana kısılsa bile -ki kısılacaktır banko- kendi ülkesinde sınırsızca ve sertlik dozu limitsiz davranırken, hollywood'da mızmız bir film çıkarmaz.
 • resmi afişlerinin yayımlandığı bir yorgos lanthimos filmidir.

  afiş-1
  afiş-2

  insan meraktan çıldırmadan edemiyor.
 • cannes'daki ilk gösterimin ardından "when buñuel meets orwell" başlıklı eleştirilerin olduğu, palme d'or için uzak lâkin jury prize için yakın gördüğüm yeni yorgos lanthimos filmi.
 • 68. cannes film festivali'nde, coen biraderler başkanlığındaki jüri tarafından jüri ödülü'ne layık görülen film.

  (bkz: prix du jury)
 • filmekimi 2015'te gösterilecek filmler arasındadır
 • inanılması zor orjinallikte bir senaryoya, mükemmel bir cast ve teknik kadroya sahip avrupa filmi. galalarda mükemmel geri dönüşler almış bir yapım aynı zamanda. türkiye'de vizyon tarihi 30 eylül. bekliyoruz.
 • çok iyi bir film geliyor sanırım. konusu mükemmel, fragmanından gördüğüm kadarıyla mekanlar çok hoş. filmekimi'nde en çok ilgi çeken filmlerin başında gelecek. gelse de izlesek.

  edit: true detective'den sonra colin farrell da sempatimizi kazandı tabi.
 • yorgoscuğumun işi büyüttüğü film. umarım hüsran yaşatmaz.

  collin farrell'ı normalde pek sevmem ama in bruges ve cassandra's dream'de görüldüğü üzere adam o şapşik halleriyle durgun avrupa filmlerine yakışıyor. buna da yakışacağını düşünüyorum. rachel weisz zaten her türlü ekmeksiz gider. benim için cast'ı şimdiden geçer not aldı. güzel bir ikili olmuşlar sanki. merakla bekliyoruz.

  o değil de filmin konusuna, ismine ve afişe bakınca collin farrell sanki hikayenin sonunda ıstakoz olacakmış gibi duruyor. olsa da iki eğlensek.

hesabın var mı? giriş yap